Robo Opatovský & Cimbal Brothers - Vianočné turné 2019 - Handlová

Koncerty
Dom kultúry Mesta Handlová

"Na základe jedného výnimočného koncertu v bratislavskom Ateliéri Babylon, ktorý organizovala kapela Cimbal Brothers a kde som bol jedným z hostí, sme sa dohodli na ďalších spoluprácach.  Prvá väčšia bude práve toto turné. Veľmi sa teším na spojenie s týmito  vynikajúcimi muzikantmi. Hudobne sme si veľmi porozumeli a pevne verím,  že to budú aj návštevníci cítiť," hovorí s úsmevom Robo Opatovský.


"Pokiaľ ide o môj repertoár, je to jasné. Určite zaspievam najväčšie hity z mojich troch Vianočných albumov. Nebude chýbať Vianočná pošta, Čas sviečok, Dieťa spí, Vianoce, ale ani nevianočné skladby, ktoré zaznamenali úspech ako Keď muž miluje ženu, Tancuj, Natália, Prší a ďalšie. Pôjde o spojenie slávnostnej vianočnej atmosféry s veselou  uvoľnenou náladou, nechceme ľudí uspať len pomalými baladami," dodáva  spevák.


Repertoár nebude "iba" vianočný


Doterajšiu  spoluprácu vníma veľmi pozitívne aj bratské duo, preto hudobníci  neváhali a na spoločné turné s Robom kývli. "Veľmi dobre sme si od  začiatku rozumeli a na pódiu nám to spolu super hralo. V našom  špeciálnom cimbalovom prevedení zaznejú aj svetové popové a rockové hity  a filmová hudba. Tým, že chceme vyhovieť širokej škále publika, sme  vlastne multiinštrumentálna kapela a náš repertoár tvorí okrem svetových  a slovenských hitov či filmovej hudby aj vážna hudba. Zahráme teda Bohemian Rhapsody, Montiho čardáš, ale tiež hudbu z filmu Piráti z Karibiku a všeličo iné," dopĺňa cimbalista František Reiner.


Vianočné turné odštartuje 1. decembra v Prešove, nasledovať bude ďalších osem  koncertov po celom Slovensku. "Určite sa je na čo tešiť, pretože Robo je  veľmi muzikálny, hudobne flexibilný a my veľmi radi tvoríme niečo nové a  radi prekvapujeme naše publikum. Ja si myslím, že na tomto turné bude  veľa hudobných prekvapení, zábavy, bude to šou, bude to o hitoch, o  virtuozite a v neposlednom rade o obľúbených vianočných skladbách. Do  programu určite zaradíme aj moje špeciálne cimbalové sólo so zaviazanými  očami, po ktorom si na každom našom vystúpení užívam dlhotrvajúce  standing ovation," láka člen Cimbal Brothers na unikátnu šou.


"Muzikanti  z Cimbal Brothers sú vyhratí, skúsení, hudobne vyspelí a veľmi  kreatívni. Veľmi sa teším na nové aranžmány mojich skladieb. Ja budem  okrem spevu aj hrať na gitare, takže na pódiu bude sedem muzikantov a to  už bude riadny prílev vianočnej energie," uzatvára Robo Opatovský.


Robo Opatovský & Cimbal Brothers - Vianočné turné 2019:


1. 12. - Prešov, PKO Čierny Orol

2. 12. - Košice, Historická radnica

7. 12. - Skalica, Dom kultúry

9. 12. - Trenčín, Piano Club

10. 12. - Trnava, Kino Hviezda

13. 12. - Michalovce, Veľká sála MsKs

14. 12. - Bytča, Dom kultúry

17. 12. - Bratislava, Ateliér Babylon

21. 12. -  Handlová, Dom kultúry


Všetky koncerty začínajú o 19:00.

Vstupenky

Odporúčané akcie