ZVA 12-28 band

27.06.2014 - 20:00 - 23:59
Blues jak sa patrí-Zvolen, Prievidza

Kapela ZVA 12-28 band oslávila v roku 2013 už dvadsiatetretie výročie jej založenia, napriek tomu robí svieže autorské blues na pozoruhodnej interpretačnej a inštrumentálnej úrovni. Kapela je charakteristická originálnou tvorbou, charizmatickým spevom, a hrou na gitaru lídra Norberta Červenáka, citlivou a invenčnou hrou huslistu Stanislava Fakana, a originálnym groovovým (rytmickým)  uchopením piesni kontrabasistu Ladislava  Červenáka a hráča na bicie nástroje Petra Krška.

Pestrým melodickým a rytmickým poňatím, aranžmánom a zvukom sa hudobný jazyk kapely ZVA 12-28 Band výrazne vymyká z typického stredoeurópskeho blues-rockového klišé. Hudobne kapela vychádza z pôvodnej bluesovej tradície (Little Walter, Howlin' Wolf, Willie Dixon …), využíva moderné a originálne  prvky shuffle & boogie, funky. Svoju nezameniteľnú hudobnú tvár si buduje nielen na originálnom poňatí bluesových štandardov, ale hlavne na pôvodnej tvorbe, ktorá kulminuje v posledných rokoch existencie kapely. V rokoch 2005 až 2010 vydáva tri pôvodné autorské albumy  http://indies.eu/umelci/45/zva-12-28-band/ , v ktorých sa čím ďalej viac prelína typická bluesová modalita s modalitou ovplyvnenou slovenským folklórom.

Kapela každoročne odohrá 60 až 90 koncertov prevažne na klubovej a festivalovej pôde na Slovensku, v Čechách  ale i v  Poľsku, Rakúsku a v Maďarsku.

Hlavné menu