ZVERINA, SHOMI, BIO | KRALOVSKA FREESTYLE SHOW

Koncerty
Matrix club
13.4.2013 - 21:00 - 14.4.2013 - 05:00

FREESTYLE RAP je tzv. „voľný štýl“ kedy umelec ukladá vopred nepripravené slová do vopred nepripraveného hudobného podmazu, teda čistá improvizácia, kde podmaz možno chápať, nie len ako klasický inštrument, ale kľudne to môže byť beatbox, driblovanie s basketbalovou loptou či kikiríkanie kohúta. Fantázii sa medze nekladú. Tento smer vznikol pochopiteľne v kolíske hip-hopu v USA a za ten čas sa dostal až do našich končín, kde sa ho chopilo pár vyvolených, ktorí mu dali úplne nový rozmer..

"Chobotnica" je hiphopová FREESTYLE formácia, ktorá pozostáva z troch špičkových priekopníkov tohto odvetvia, patriacich na československej scéne medzi najlepších. Zoskupenie bolo založené roku 2011 v pôvodnej, viacpočetnej zostave, no po pár veľkých koncertoch, ktoré sa tešili obrovskému úspechu, je fungovanie skupiny ochromené z dôvodov vysokého vyťaženia zúčastnených umelcov.
Medzi najväčšie úspechy skupiny bezpochyby patrí vystúpenie na najväčšom festivale Východnej Európy, konkrétne HIPHOP KEMP 2011 pri Hradci Králové v Českej republike. Hlavní protagonisti Chobotnice boli počas tohto vystúpenia uzatvorení v železnej klietke, ktorú žeriav zdvihol do vzduchu, priamo nad bezmála 25 tisícové publikum a svoje improvizačné schopnosti predvádzali priamo z nej.

 
O support sa postará dvojica djov El Passo a Jammi!
Vstupné na akciu sú tri euríčka.

Odporúčané akcie