Ateliér Ars Preuge

Adresa: Matice Slovenskej 14 Prievidza 97101 Slovensko
Telefón: +421918799803

Aktuálne akcie

Neboli nájdené žiadne akcie.

Popis

ARS PREUGE (lat.) - Umenie Prievidze

Ars Preuge, o.z. alebo „Umenie Prievidze“, založené v roku 2009 vzniklo ako iniciatíva troch mladých ľudí, ktorí sa snažili oživiť umelecký priestor v meste a vniesť nové nápady, projekty do zabehnutých štruktúr mestskej kultúry. Realizácia výtvarného projektu „Vzbura farby“ a záujem mladých ľudí o výtvarné aktivity boli štartom pre úvahy o založení maliarskeho „Ateliéru“, mieste, kde by sa realizovali výstavy výtvarníkov a viedli výtvarné dielne. Záujem zo strany verejnosti na seba nedal dlho čakať a vstupom ďalších členov sa záber občianskeho združenia rozšíril o realizácie spoločenských diskusí, hudobných akcií, odborných workshopov. Od mája 2010 v podkrovných priestoroch „Ateliéru“,na Ulici Matici Slovenskej 14, realizujeme svoje predstavy o kultúrnejšom, tvorivejšom, aktívnejšom meste.

Výstavné aktivity sa snažíme orientovať na prezentáciu profesionálnych výtvarníkov pochádzadzajúcich z okresu Prievidza, počas prvých mesiacov sa nám podarilo zrealizovať vernisáže výstav Mgr.art Petra Hitzingera, Mgr.art Rudolfa Cigánika, Mgr.art Lívie Boliešikovej, Jána Baču. Naša snaha pripravovať zaujímavý, program nás priviedla k spolupráci s organizátormi festivalu Fest Anča, hudobnou spoločnosťou WEGART, filmovým portálom CinemaView.sk a inými zaujímavými ľudmi, ktorí doposiaľ nemali možnosť sa prezentovať v našom regióne.

V započatých aktivitách máme záujem pokračovať a prinášať ľudom podnetné akcie vo forme vernisáží, tvorivých workshopov, hudobných akcí, koncertov, cyklov diskusí, ktoré by vytvorili zaujímavú alternatívu podujatí pre kultúrne a spoločensky orientovaných ľudí mesta Prievidza.

Združenie funguje ďalej, ale na danej adrese sa nachádza ateliér podkrovie F5

Fotogaléria

Mapa

Podobné miesta