Karpaty Art Gallery

Adresa: Nám. baníkov 2 Handlová 97251 Slovensko
Telefón: 0948977536
Web:

Aktuálne akcie

Neboli nájdené žiadne akcie.

Popis

1. súkromná galéria

KARPATY ART GALLERY

Súkromná galéria v baníckom meste Handlová bola otvorená 2.9.2012 svojou prvou vernisážou výstavy Vojtecha Petrovicsa. Už podľa svojho názvu je zrejmé, že sa chce nielen prezentovať, ale aj spájať, tak ako pod svoje ochranné krídla vzalo pohorie Karpát strednú Európu. Nadšenci umenia z Handlovej otvorili unikátny svet, spájajúci zberateľstvo a investovanie. Kúpa diela sa nestáva len predmetom obchodu, ale aj priamou formou investovania do krásy, je investíciou do budúcnosti.

KARPATY ART GALLERY spája prítomnosť s minulosťou. Otvoril sa priestor, v ktorom sa stretnú umelci, priatelia, známi či neznámi, jednoducho ľudia, ktorí majú radi nielen výtvarné umenie, ale hrdo sa hlásia k svojim koreňom, k svojmu pôvodu. Vytvoril sa priestor určený profesionálnym výtvarníkom, amatérskym nadšencom, či začínajúcim tvorcom. Okrem výstavnej činnosti spojenej s predajom umeleckých diel, poskytuje verejnosti predaj darčekových predmetov umeleckého charakteru. Rekonštrukciou priestorov sa vytvoril priestor určený nielen pre výstavnú činnosť, prezentácie umelcova ich tvorby, ale aj pre usporiadanie výtvarných kurzov pre začínajúcich umelcov, kurzy kreslenia pre deti aj dospelých. V oddychových priestoroch galérie bude už čoskoro otvorená čitáreň, ktorá sa prihovorí s odbornou literatúrou, či časopismi s tematikou maliarstva a umeleckého cítenia.
Vytvorený priestor umožňuje usporiadať zaujímavé stretnutia, tematicky zamerané besedy so spisovateľmi a tvorcami diel písaného slova. Priestor budú mať aj umelci z oblasti hudobného umenia zameraného pre náročnejšieho poslucháča.

Vystavené diela v zrekonštruovaných priestoroch v Karpaty Art Gallery (budova bývalej Makyty na Nám. baníkov 2) sú verejnosti sprístupnené:

  • Pondelok – Piatok 9.00 h -17.00 h
  • Sobota 9.00 h -12.00 h
  • Nedeľa:  na tel. 0948 977 536

Fotogaléria

Mapa

Podobné miesta