Quantcast

Šarkanšou 2021 - Prievidza

Pre deti
Letisko Prievidza
Od do

Šarkanšou v Prievidzi si vybudovala v jesennom období silnú tradíciu. Obvykle sa konala v druhú októbrovú sobotu. Tentokrát to bude skôr. „Pandemická doba je veľmi nevyspytateľná. Aby úsilie všetkých zúčastnených nevyšlo navnivoč, rozhodli sme sa Šarkanšou urobiť už 15. septembra,“ informovala Ingrid Balažková. Podujatie sa začne o 13:00 na prievidzskom letisku.

Návštevníci sa môžu predviesť doma vyrobenými šarkanmi, pri výrobe ktorých sa medze nekladú. Rôzne materiály, farby aj tvary. Vyhodnocovať budeme tradičné kategórie ako najkrajší šarkan, či smoliar dňa. Okrem toho pripravujeme aj bohatú tombolu. 

O bohatý program sa počas podujatia postará Centrum voľného času Prievidza. Predstavia sa deti, ktoré sa tam venujú krúžkovej činnosti.

„Čakáme na platné opatrenia v rámci aktuálneho regionálneho covid automatu. Následne budeme o i nich ako aj o režime vstupu informovať,“ dodala Balažková s tým, že všetci zainteresovaní sa na účastníkov veľmi tešia. Vítané sú nielen deti, ale aj ich rodičia, starí rodičia, jednoducho celé rodiny. Nezabudnite, už v stredu 15. septembra o 13:00 na letisku v Prievidzi.

Odporúčané akcie