100 rokov futbalu v Prievidzi: Exhibičný zápas Juraj Kucka a Martin Škrtel

Šport
Futbalový štadión Prievidza
-

100 rokov futbalu v Prievidzi oslávime tým najlepším spôsobom – futbalovou bombou 💣

Sily si v ich tímoch zmerajú zvučné mená ako Hancko, Hrošovský, Šemrinec a ďalší.

Nič podobné futbalový svet na Slovensku nezažil. FC Baník Prievidza oslávi storočnicu výnimočným spôsobom.

Hviezdni hráči proti sebe

Na zrekonštruovanom štadióne si zmerajú sily jedni z najlepších  hráčov, ktorí v akejkoľvek kategórii obliekali dres prievidzského klubu.  Hlavnými aktérmi budú Juraj Kucka a Martin Škrtel. V tímoch oboch  velikánov nastúpia ďalší fantastickí futbalisti ako Hancko, Hrošovský,  Šemrinec, Hlohovský, Pekár a mnohí ďalší.

„Som rád, že to, čo sme plánovali zhruba trištvrte roka sa pomaly  stáva skutočnosťou. V rámci osláv storočnice sa predstavia všetci ligoví  aktívni hráči, ktorí kedysi obliekali dres Prievidze, ale aj tí, ktorí  kariéru nedávno ukončili,“ uviedol prezident FC Baník Prievidza – Robert  Šuník.

Podobná futbalová akcia na hornej Nitre nemá obdobu, jedinečná je aj v rámci Slovenska.

„Kapitánmi mužstiev budú Juraj Kucka a Martin Škrtel. Účasť nám  prisľúbilo však aj 95 percent ďalších hráčov, ktorí ochutnali našu ligu  alebo zahraničie. Ak mám povedať pár mien, sú to Hrošovský, Hancko,  Oršula, Hlohovský, Šemrinec a z tých čo nedávno skončili kariéru zas  Guľa, Poliaček, Belák, Černák, Bugár a mnoho ďalších,“ ďalej prezradil  šéf prievidzského futbalu.

Nová tradícia?

Podľa Šuníka by sa podobné akcie mali stať v Prievidzi tradíciou, veď futbal mal v meste a celkovo v regióne vždy svoje miesto.

„Už teraz sa na to veľmi teším. Verím, že to bude niečo výnimočné aj  pre priaznivcov, ktorí budú mať možnosť odfotiť sa a získať autogram od  fantastických hráčov,“ dodal.

Okrem hviezdnych futbalistov sa na trávniku predstavia aj aktívni futbalisti FC Baníka Prievidza a MFK Handlová.

„Okolo roku 1912 odohrali nadšenci prievidzského futbalu vôbec prvý  oficiálny zápas. Bol proti Handlovej. A práve preto bude mať tento duel  po x rokoch veľkú symboliku,“ o ďalšom programe futbalovej exhibície  povedal Šuník.

Prídu aj legendy Slovana

Okrem Prievidze oslavuje 100 rokov a ďalší obrovský slovenský klub –  Slovan Bratislava. A práve legendy belasých pricestujú do Prievidze, aby  si zmerali sily proti domácim starým pánom.

„Aj tento zápas bude nemenej zaujímavý a rozhodne sa bude na čo pozerať,“ dodal.

Šanca pre šťastných fanúšikov

Krátko po skončení futbalového maratónu sa v reštaurácii Meridiana  uskutoční afterparty, na ktorej sa stretnú všetci hráči z Kuckovho  i Škrtelovho tímu. Svoje miesto tam budú mať tiež rodinní príslušníci,  sponzori a partneri podujatia.

„Keďže kapacita je obmedzená, museli sme okruh hostí zúžiť. Možnosť  dostať sa na večeru s ligovými futbalistami však dostane aj desať  fanúšikov, ktorí budú mať šancu vstupenku si vysúťažiť na sociálnych  sieťach,“ uzavrel prezident FC Baník Prievidza a organizátor akcie Kuco  team vs. Škrťo team – Robert Šuník.

Odporúčané akcie