Hornonitrianska Enduro Séria - 3. kolo Bojnice

Šport
Bojnice
-

OZ Hornonitrianske stopy ohlásilo v sezóne 2019 vznik Hornonitrianskej Enduro Série. Seriál bude pozostávať z troch pretekov:

3. kolo Hornonitrianskej Enduro Série sa bude konať v známej lokalite v Bojniciach. Registrácia a zázemie preteku bude nad futbalovým ihriskom v mestskej časti Dubnica, parkovanie bude riadené dobrovoľníkom.
Pretekať sa bude na troch meraných rýchlostných skúškach. Po vyhlásení víťazov Bojnického preteku vyhlásime víťazov celkovej série.


  • 29.6.2019 - Partizánske
  • 31.8.2019 - Veľká Lehôtka
  • 28.9.2019 - BojnicePočas tých sa bude pretekať v kategóriách: Muži, Ženy a Juniori. Výsledné umiestnenia budú v každých pretekoch bodované, pričom sa víťazom série stane účastník s najväčším počtom bodov. Celkový víťaz každej kategórie sa vyhlási v záverečnom kole v Bojniciach.Lokálna séria je určite vynikajúcou príležitosťou vyskúšať si nový formát aj pre tých, ktorí dosiaľ váhali, prípadne nemajú toľko jazdeckých skúseností. Len pripomenieme, že OZ Hornonitrianske stopy stáli za organizáciou enduro pretekov aj v minulých sezónach. A počas tých sa trate zakaždým stavali práve spôsobom, aby ich zvládol jednak začiatočník a zároveň si ich užili i skúsenejší cyklisti.


Napriek lokálnemu charakteru boli akcie zorganizované na vysokej úrovni a panovala počas nich priateľská atmosféra. Za všetko hovorí report z nultého ročníka podujatia Enduro Race Bojnice, ktorý si môžeš prečítať na tomto odkaze.Ak to máš na Hornú Nitru blízko a doteraz si s návštevou tejto lokality váhal, práve prišiel tvoj čas!


Foto: Vladimír Králik

Odporúčané akcie