Intenzívny kurz hormonálnej jogovej terapie podľa Dinah Rodrigues

Šport
Kúpeľná kaviarnička
-

INTENZÍVNY SEMINÁR HORMONÁLNEJ JOGOVEJ TERAPIE PRE HORMONÁLNU NEROVNOVÁHU A MENOPAUZU

PODĽA DINAH RODRIGUES


SOBOTA 25.5. (8:30-13:30) A NEDEĽA 26.5. (8:30-12:30)

MIESTO: Kúpeľná kaviarnička (v budove Jánov kúpeľ), kúpele Bojnice


Prihlasovanie e-mailom hormonalka@gmail.com alebo cez správu FB: https://www.facebook.com/hormonalka


OBSAH A CIEĽ KURZU: na kurze sa naučíme celú zostavu cvikov hormonálnej jogovej terapie (7 zahrievacích cvikov a 14 hlavných cvikov zostavy), ktorú pre nás skoro 20 rokov vyvíjala Brazílčanka Dinah Rodrigues. Zostavu prejdeme detailne 3 razy, takže po kurze budete vedieť samostatne cvičiť doma a po niekoľkých cvičeniach Vám to zaberie len 30 minút času. Okrem zostavy sa naučíme niekoľko ukľudňujúcich dychových a antistresových cvikov na odbúranie stresu, ktorý v značnej miere prispieva k znižovaniu hormonálnej hladiny. Dostanete aj tlačený manuál s opisom všetkého, čo sa na kurze budeme učiť, takže budete dobre pripravené na pravidelné praktizovanie doma.


HORMONÁLNA JÓGOVÁ TERAPIA prirodzene odstraňuje problémy ako premenštruačný syndróm (PMS), symptómy menopauzy, napríklad návaly horúčav, nespavosť, emocionálnu nestabilitu, podráždenosť, pocity stresu, paniky, depresie a nerozhodnosti, nízke libido, urogenitálnu suchosť, stratu vitality, migrény, zhoršenie pamäti, osteoporózu, inkontinenciu, syndróm karpálneho tunela, suchú pleť, vypadávanie vlasov, lámavé nechty, nedostatočnú činnosť štítnej žľazy, nepravidelnosti menštruácie, cysty na vaječníkoch, polycystické vaječníky, neplodnosť, predčasný prechod, akné a iné ťažkosti spôsobené

NÍZKOU ALEBO NEVYVÁŽENOU HLADINOU HORMÓNOV.


PRE KOHO NIE SÚ CVIČENIA VHODNÉ

Cvičenia nie sú určené pre tehotné ženy, pri liečbe nádorových ochorení prsníka, ženy

s pokročilou endometriózou, ženy s myómami väčšími ako päsť, ani pre ženy s vážnymi psychiatrickými problémami. V prípade diagnóz, kde si nie ste isté, radšej svoj zdravotný stav konzultujte s lekárom, ktorý Vám poradí, či nie je vo Vašom prípade nežiaduce zvyšovať produkciu ženských hormónov.


Poznámka: Žena môže cvičiť HJT aj v prípade, že jej boli odstránené vaječníky, nakoľko energetické dráhy sú zachované a cviky masírujú aj nadobličky, ktoré tiež produkujú ženské hormóny.


CVIKY SÚ JEDNODUCHÉ, zvládne ich každá žena. Dinah ich vytvorila úpravou jogových ásan do dynamickej podoby, ktoré doplnila o cirkuláciu energie do žliaz s vnútornou sekréciou - vaječníkov, štítnej žľazy a hypofýzy a rôzne dýchacie a iné techniky. Predchádzajúce skúsenosti s jogou preto nie sú pre cvičenie hormonálnej jogovej terapie (HJT) potrebné.


Nejde o klasickú hathajogu v zotrvávaní jednotlivých pozícií v prítmí sviečky za zvuku meditačnej hudby, ale o dynamické aktivačné cvičenie bez hudby pre zabezpečenie lepšieho sústredenia sa na cirkuláciu energií a aktivovanie jednotlivých žliaz pre zvýšenie tvorby hormónov a ich harmonizáciu. Súčasťou sú však aj tri relaxačné cvičenia, pri ktorých ležíme a tak aktivujeme a harmonizujeme energiu v našich žľazách , či čakrách


Viac info na www.hormonalka.sk

Odporúčané akcie