Quantcast

Aj v bojnickej nemocnici bude vakcinačné centrum. Pre zdravotníkov sprístupnili formulár na očkovanie proti COVID-19

2.1.2021
Aj v bojnickej nemocnici bude vakcinačné centrum. Pre zdravotníkov sprístupnili formulár na očkovanie proti COVID-19

Postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do  registračného formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných  centier na Slovensku, komentoval rezort zdravotníctva.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR v sobotu sprístupnilo online  registračný formulár na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Formulár je  prístupný pre všetkých zdravotníckych pracovníkov. Dostupný je na  stránke korona.gov.sk. Prioritu majú tí pracovníci, ktorí diagnostikujú,  liečia a zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19.  TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

Ako ďalej uviedol, registráciu môžu nateraz využiť aj osoby, ktoré pri  starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Ide teda o  študentov zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas  štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti,  ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach.

"Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť  svojho povolania sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni  sociálni pracovníci," priblížilo MZ SR s tým, že takéto osoby môžu  využiť registráciu taktiež od soboty. Na základe svojej preferencie si  môžu vybrať termín od pondelka (4. 1.) a tiež jedno zo šiestich  vakcinačných centier.

Očkovacie centrá sú v nemocniciach v Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a v troch nemocniciach v Bratislave. "Postupne,  s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného  formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných centier na  Slovensku," komentoval rezort zdravotníctva s tým, že ide o čas  nevyhnutný na to, aby po príchode a distribúcii vakcín mohli nemocnice  hladko spustiť očkovanie aj pre ostatných zdravotníkov v regióne, po tom  čo prioritne zaočkujú vlastných nemocničných zamestnancov, ktorých  záujem o očkovanie nemocnice už evidujú.

Online registrácia a požiadavka o očkovanie bude postupne rozširovaná  nielen o vakcinačné centrá. Cieľom MZ SR je postupne pokryť všetky  okresy aj o ďalšie skupiny osôb vyzvané k očkovaniu podľa povolaní,  rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovej širokej  verejnosti nad 18 rokov podľa fáz, ako sú uvedené a schválené v Národnej  stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach SR.

Zoznam 25 vakcinačných centier na Slovensku:

 

1. UNB Ružinov

2. UNB Kramáre

3. UNB Petržalka

4. FN Nitra

5. FN FDR B. Bystrica

6. FN Košice

7. Nemocnica sv. Michala Bratislava

8. NsP Komárno

9. FN Trnava

10. NsP Skalica

11. FN Trenčín

12. NsP Bojnice/Prievidza

13. FN Žilina

14. UN Martin

15. NsP Ružomberok

16. NsP Lučenec

17. FN Poprad

18. NsP Prešov

19. NsP Humenné

20. NsP Michalovce

21. Sv. Michala Košice

22. NsP Rožňava

23. Nemocnica Agel Levice

24. NsP Sv. Jakuba Bardejov

25. Liptovská NsP Liptovský Mikuláš

Ďalšie správy