Aká obuv je vhodná na skateboard?

11.9.2023
Aká obuv je vhodná na skateboard?

V skateboardingu ľahko možno uplatniť vlastný, osobnostný štýl, keďže ide o šport, ktorému inklinujú najmä „slobodomyseľní“ tínedžeri. Nie však až do takej miery, aby nerešpektovali autority a ich vynaložené úsilie pre modernizáciu rozvoji tohto obľúbeného športu. Aj skateboarding má svoje mantinely a zásady. Jednou z nich je vhodná obuv na skateboard. Ako ju vybrať?

Aké vlastnosti má spĺňať obuv na skateboarding?

V zásade obuv na skateboarding kopíruje všetky základne vlastnosti funkčnej športovej obuvi. Vyžaduje pohodlie a bezpečnosť pri náhlych, intenzívnych pohyboch aj pri postupných zmenách. V modernom prevedení sa od funkčnej športovej obuvi ďalej vyžaduje udržateľnosť a výkon. Dôležité je upozorniť najmä pri individuálnych štýloch na zosilnenú ochranu pred zranením.

Všetky tieto nároky dokonale spĺňajú nové vans tenisky vhodné aj na záťažovejšie tréningy. Dokazujú to zosilnením a vylepšenou hustotou po celej podrážke. Na skateboarde si vďaka tomu užijete nekonečné pohodlie a bezpečnými sa pre vás stanú pri každom aj menej vydarenom dopade.

Pod tým rozumieme napríklad flexibilitu a pružnosť v medzipodrážke. Najnovšie sa v tejto časti športovej obuvi pridáva zónovanie, ktoré predpokladá, kde majú tenisky vykazovať väčšiu priľnavosť a kde odolnosť. Tieto vlastnosti logicky predlžujú životnosť obuvi, a tak z dlhodobého hľadiska zdôrazňujú jej finančné výhody.

Obuv na skateboarding s rešpektom voči celej planéte

Viaceré nové princípy uplatňujú aj converse tenisky pri udržateľných zdrojoch a výrobných procesoch so zámerom znižovať negatívne emisie v ovzduší. Rôzne časti tenisiek nesú prírodný, rastlinný alebo živočíšny pôvod. Podobné výhody prinášajú recyklované prvky a minimálny odpad pre každý ďalší nový model, čo z converse obuvi robí jednu z najvplyvnejších značiek vôbec.

 Zdroj obrázku: Nikkolia / Shutterstock.com

Ďalšie správy