Aké oplotenie vybrať ak máte veľkého psa?

22.10.2018
Aké oplotenie vybrať ak máte veľkého psa?

Oplotenie domu je základom bezpečnosti a súkromia. Ak máte veľkého psa, oplotenie je nutnosťou, aby ste dodržali svoju a zároveň aj bezpečnosť ostatných ľudí.

Každý, kto býva v rodinnom dome vie, že veľmi podstatnou súčasťou takéhoto bývania je aj oplotenie domu. To ohraničuje váš priestor, udržuje vašu bezpečnosť a zároveň aj súkromie. Je mnoho možností ako si ohradiť váš pozemok. Oplotenie je o to dôležitejšie a potrebné, ak máte doma psa alebo iné zvieratá. Aj v tomto prípade treba však myslieť na to, o aký typ zvieraťa ide.

Aké oplotenie vybrať ak máte veľkého psa?

Vlastniť psa znamená mať ďalšieho člena rodiny. Samozrejme, že chcete pre neho to najlepšie. Staráte sa o jeho zdravie a bezpečnosť. Ak ste hrdým majiteľom veľkého psa, je vždy dôležité ponúknuť svojmu domácemu miláčikovi dostatok priestoru na hranie a pohyb. To je ďalší dôvod prečo si svoj pozemok oplotiť. Ak žijete v obývanom susedstve a máte veľkého psa, je vysoká pravdepodobnosť, že sa pokúsi utiecť. Potom môže prísť k veľmi nepríjemným problémom, pretože ho môže iný pes napadnúť a zraniť, prípadne naopak a v najhoršom prípade to môže skončiť útokom na človeka. Preto je dobrou voľbou veľký a silný plot, ktorý udrží aj toho najväčšieho psa.

Okrem veľkých kamenných alebo betónových plotov, ktoré sú hlavne nákladné je tu možnosť zaobstarať si silné pletivo. To je podstatne lacnejšie, ale zároveň poskytuje mnoho výhod.

Jeho montáž je veľmi jednoduchá a rýchla. Dá sa skombinovať aj s betónovými prvkami a vytvoriť tak ešte silnejšiu verziu oplotenia. Existujú rôzne verzie pletiva, dokonca aj také, ktoré udržia na správnej strane ohrady aj tie najväčšie a najsilnejšie zvieratá. Preto sa uzlové pletivá používajú aj na oplotenie farmy alebo diaľnic.

Okrem bezpečnosti vám pletivo navodí pocit, že vďaka jeho priehľadnosti je váš pozemok opticky väčší. Ak máte veľkého psa, tým že ho bude z ulice vidieť, zdvojnásobujete svoju bezpečnosť, nakoľko práve vedomie, že máte na dvore veľkého psa vzbudzuje rešpekt. Ak chcete zväčšiť svoje súkromie, stačí jednoducho namontovať na pletivo tieniacu sieť alebo vysadiť pri plote živý plot, čo ocení aj váš pes, ktorý tak získa chladné miesto na odpočinok hlavne v letných mesiacoch.

Ďalšie správy