Mestské pozemky na autobusovej stanici v Prievidzi sa predávať nebudú. Súkromná firma stiahla svoju žiadosť o kúpu časti pozemkov.

16.9.2020
Mestské pozemky na autobusovej stanici v Prievidzi sa predávať nebudú. Súkromná firma stiahla svoju žiadosť o kúpu časti pozemkov.

Súkromná firma nebude kupovať časti pozemkov pod stanicou v Prievidzi

Proti zámeru sa postavila časť poslancov klubu demokratickej opozície.

Vlastník prievidzského dopravcu stiahol svoju žiadosť o kúpu časti  pozemkov pod autobusovou stanicou v Prievidzi. Potvrdil to člen  predstavenstva Advance Investments Jaroslav Štrba.

„Spoločnosť sa rozhodla odstúpiť od návrhu žiadosti o kúpu pozemku,  pretože nie je v jej záujme vyživovať túto klamlivú mediálnu kampaň," uviedol Štrba.

Zámer spoločnosti, ktorá vlastní SAD Prievidza, v podobe odpredaja časti  pozemkov pod autobusovou stanicou v Prievidzi, a to podľa osobitného  zreteľa za cenu 20 eur za štvorcový meter, schválili prievidzskí mestskí  poslanci na svojom rokovaní koncom augusta. Spoločnosť mala v pláne  rekonštrukciu časti autobusovej stanice z fondov Európskej únie a o tie  môže podľa miestnej samosprávy žiadať len vlastník alebo prevádzkovateľ.  

Proti zámeru sa postavila časť poslancov klubu demokratickej opozície.  Tí iniciovali i petíciu. Argumentovali tým, že ide o strategický majetok  mesta, o ktorého kontrolu by v prípade odpredaja mesto prišlo. Do  budúcna, v prípade zmeny dopravcu, by podľa nich mohol byť problém i s  prejazdom cez pozemky. K petícii sa neskôr pridala i časť bojnických  mestských poslancov, ako i zástupcovia Únie súkromných autobusových  dopravcov.

Prievidzská radnica reagovala, že išlo zatiaľ len o zámer predaja,  navyše mala podmienku zachovať funkciu stanice i prístupových ciest. O  podmienkach predaja a cene sa malo ešte rokovať. Poslanci sa takisto  zhodli na požiadavke, aby boli do prerokovania prípadného prevodu  preverené možnosti ochrany účelu využívania pozemkov cez územný plán  mesta.

Ďalšie správy