Quantcast

Bojnický zámok v roku 2021 navštívilo viac ako 103.000 ľudí

11.1.2022
Bojnický zámok v roku 2021 navštívilo viac ako 103.000 ľudí

Návštevnosť Slovenského národného múzea - Múzea Bojnice ovplyvnila  pandémia nového koronavírusu, pre ktorú múzeum nemohlo pripraviť  návštevníkmi obľúbené tematické podujatia.

Komnatami a nádvoriami Bojnického zámku sa vlani prešlo 103.149 ľudí.  Pre návštevníkov Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice  ponúkalo dva druhy denných prehliadok v podobe zámockého i galerijného  okruhu. TASR o tom v utorok informovala kultúrno-propagačná manažérka  múzea Petra Gordíková.    

"Návštevnosť Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice  ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, pre ktorú múzeum nemohlo  pripraviť návštevníkmi obľúbené tematické podujatia," skonštatovala Gordíková.

Pre verejnosť však múzeum podľa nej počas minulého roka pripravilo i novinky či výstavu. "Počas letných mesiacov to bola výstava pod názvom Legendárne stroje  Leonarda da Vinciho. Modely jeho strojov si pozrelo 9198 návštevníkov.  Rovnako v lete múzeum rozšírilo prehliadkový okruh o doteraz verejnosti  neprístupné priestory terasy nad Huňadyho sálou a terasy medzi Stredným  hradom a Huňadyho vežou," doplnila Gordíková.

Letné večery podľa nej zase patrili prehliadkam nádvorí a priľahlých priestorov zámku vrátane francúzskeho parku a jaskyne.

Ďalšie správy