Quantcast

Covid automat: Okres Prievidza je od 28.6. konečne zelený

23.6.2021
Covid automat: Okres Prievidza je od 28.6. konečne zelený

Epidémia na Slovensku ustupuje aj ďalší týždeň. Dva posledné okresy, ktoré mali horšiu situáciu, už prešli do lepších farieb. 

Napriek  obavám z variantu delta koronavírusu a diskusii o opatreniach pred  treťou vlnou sa epidemická situácia na Slovensku naďalej zlepšuje.  Posledné dva okresy, kde boli zatvorené interiéri  reštaurácií a museli  sa tam nosiť v interiéry respirátory, prejdú 28. júna do lepšej fázy  v rámci Covid automatu. Na Slovensku tak už nebude ani jeden okres  v červenej či ružovej farbe.

Zároveň však v stredu Úrad verejného zdravotníctva potvrdili, že na  Slovensku je delta variant. Potvrdili ho u človeka, ktorý pricestoval  z Ruska.

„Osoba bola bez úzkych kontaktov a nie je hospitalizovaná. Aktuálne  sa nachádza v domácej karanténe a zodpovedne dodržiava všetky nariadené  protiepidemické opatrenia,“ povedal hlavný hygienik Ján Mikas.

Na delta variant sme podľa premiéra Eduarda Hegera pripravení.  „Myslím si, že sme nachystaní, len je otázka, v akom rozsahu zavedieme  opatrenia, tak aby boli primerané.“

Viac zelených okresov = menej opatrení

Až 17 zelených okresov  si môže vďaka zlepšujúcej sa epidemickej situácii užívať najväčšiu  mieru slobody. Hromadné či športové podujatia sa v nich musia riadiť  samostatnými semaformi a neplatia v nich už ani obmedzenia pre obchody,  služby a nákupné centrá.

Bez obmedzení môžu v zelených okresoch  fungovať napríklad plavárne, reštaurácie či múzeá a galérie. V zelenej  fáze už nie odporúčaná ani práca z domu, zamestnanci sa tak môžu fyzicky  vrátiť na svoje pracoviská.

 Regionálna charakteristika  

 rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti v rámci COVID automatu (platné od 28. 6.)  

Správu budeme aktualizovať

Ďalšie správy