DOBROVOĽNÍCI TESTOVALI PRVÚ DESTINAČNÚ HRU V MESTE PRIEVIDZA

27.9.2022
DOBROVOĽNÍCI TESTOVALI PRVÚ DESTINAČNÚ HRU V MESTE PRIEVIDZA

Cez víkend 24.-25.9.2022 sa v Prievidzi  uskutočnil test prvej destinačnej hry v Prievidzi pod názvom Prievidzské  selfíčko. Hra má podporiť cestovný ruch mesta a zároveň aj jeho  obyvateľov hravou formou naučiť pár zaujímavostí o svojom meste.

Tento  nový projekt je podporený Mestom Prievidza, ako aj  Turisticko-informačnou kanceláriou mesta Prievidza, v ktorej budú už  onedlho k dispozícii pre záujemcov aj prvé mapy k hre. Samotná hra  vznikla ako súčasť projektu Po stopách Prievidze, ktorý pomocou krátkych  videí na platforme YouTube predstavuje zaujímavé miesta v Prievidzi,  ktoré stoja za navštívenie a má ukázať, že aj Prievidza je miestom,  ktoré by turista nemal opomenúť na svojej ceste.

Do  víkendového testovania sa zapojili obyvatelia mesta Prievidza a  okolitých obcí, a testerov tvorili zástupcovia viacerých vekových  kategórií od žiakov základných škôl až po seniorov.

,,Som  veľmi rád, že mala hra úspech a obyvatelia túto novinku podporili aj za  cenu obetovaného víkendu. Úprimne som nečakal takú vlnu pozitívnych  reakcií a test nám mal skôr ukázať nejaké chyby, ktoré by sme mali do  oficiálneho spustenia opraviť. Nakoniec sa tak nestalo a teda hra  zostane v pôvodnom formáte, za čo som nesmierne rád." podotýka Radovan Huba, ktorý je tvorcom projektu Po stopách Prievidze a aj jeho novej hry Prievidzského selfíčka.

Princípom  hry je za pomoci niekoľkých nápovied odhaliť 10 check-pointov, na  ktorých je umiestnený žltý QR kód s označením Prievidzské selfíčko,  odfotiť sa na každej zastávke a vylúštiť konečnú tajničku. Popri hre sa  hráči oboznámia s históriou daného miesta, zaujímavosťami či múzeami v  okolí a taktiež im ponúkne nejaké zastávky na kávu či zákusok. Úspešní  hráči obdržia v TIK Prievidza darček, ako odmenu za úspešnú hru.

,,Samozrejme,  hra stále nie je dokonalá, no budeme ju ďalej rozvíjať, pokiaľ o jej  hranie bude záujem. Doteraz bola financovaná výhradne zo súkromných  zdrojov a mestu ju ponúkam bezodplatne. Našim cieľom je v prvom rade  podpora cestovného ruchu a gastra v meste Prievidza a verím, že nám s  jej ďalším šírením pomôžu aj samotní Prievidžania." dopĺňa Radovan Huba.

Viac informácií o projekte Po stopách Prievidze nájdete na www.facebook.com/postopachprievidze

Ďalšie správy