Foto: V Bojniciach pri príležitosti prvej písomnej zmienky mesta ocenili osobnosti

19.9.2023
Foto: V Bojniciach pri príležitosti prvej písomnej zmienky mesta ocenili osobnosti

Samospráva Bojníc ocenila tri desiatky osobností, ktoré sa zaslúžili o  rozvoj mesta a šírenie jeho dobrého mena doma i v zahraničí. Ceny si  prevzali v piatok počas galaprogramu Bojnický rytier na Bojnickom zámku  pri príležitosti 910. výročia prvej písomnej zmienky o meste.

Cenu mesta si za celoživotnú kultúrno-osvetovú činnosť v oblasti  tradícií a spoločenského života mesta prevzala Margita Hanzelová. Za  výrazný rozvoj mesta a prospešnú činnosť v Dubnici ocenila samospráva  Eduarda Dediča, za celoživotnú záslužnú činnosť a podporu aktivít  dobrovoľného hasičského zboru Jozefa Holičku, za zásluhy, kultúrny  rozvoj mesta a podporu umeleckej tvorivosti s tanečným súborom Mimikry  Margitu Hrabovskú. Cenu mesta získal i Jozef Krčík za celoživotné  zásluhy v oblasti výchovy mladých a rozvoj školstva v meste, Jozef  Lenhart za celoživotnú záslužnú činnosť v oblasti kultúry, histórie a  umenia, ako i Otto Mello za výrazné zásluhy o umelecký rozvoj mladých a  reprezentáciu mesta s orchestrom Akordeonika.

Samospráva udelila i ceny primátora mesta, a to Viktorovi Gažíkovi,  Kamile Gordanovej, Pavlovi Kollárovi, Miroslavovi Kozákovi, Tomášovi  Mažárovi, Elene Nikmonovej, Edite Révay a Andrejovi Sekerovi. Čestné  uznanie si prevzalo osem Bojničanov, ďakovný list šesť osobností.

Ľudí na ocenenia nominovala verejnosť, o laureátoch cien mesta rozhodla komisia. "Ocenenie  by si zaslúžil každý. Tu v Bojniciach je veľmi veľa ľudí, ktorí by si  ho zaslúžili. Každý človek bol stvorený na Boží obraz a keď je každý  jeden z nás dobrý pre Boha, je dobrý i pre nás ostatných," povedal pre TASR primátor Ladislav Smatana.

Laureátov na meste podľa neho vyzdvihli preto, že všetkých spája obeta, skromnosť a pracovitosť a každého jedného v inom poli. "Mnohí  z nich mi povedali, že si to nezaslúžia. Práve to, že si o sebe myslia,  že si to nezaslúžia, svedčí o ich skromnosti a o tom, že si to naozaj  zaslúžia," dodal.

Foto: Ivan Valko

Ďalšie správy