Foto a video: 400 nových pracovných miest pribudne v Prievidzi po dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose

16.9.2019
Foto a video: 400 nových pracovných miest pribudne v Prievidzi po dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose

Generálny riaditeľ spoločnosti Axel  Mallener počas pondelkového slávnostného výkopu haly uviedol, že  investícia do tretej fázy sa bude pohybovať na úrovni 50 miliónov eur.

Približne 400 nových pracovných miest pribudne na hornej Nitre po  dostavbe tretej výrobnej haly spoločnosti Brose Prievidza. Generálny  riaditeľ spoločnosti Axel Mallener počas pondelkového slávnostného  výkopu haly uviedol, že investícia do tretej fázy sa bude pohybovať na  úrovni 50 miliónov eur.

Spoločnosť, ktorá aktuálne zamestnáva okolo 850 ľudí, už v regióne  podľa Mallenera investovala v priebehu výstavby dvoch fáz 100 miliónov  eur. „Tentokrát sme štát nežiadali o stimul, pretože chceme ukázať,  že vieme investovať aj bez toho. To je silný signál nielen pre štát, ale  aj pre všetkých, ktorí s nami robia, že to vieme robiť aj bez pomoci,“ uviedol.

Výstavba tretej haly by mala byť podľa jeho slov ukončená v novembri  roku 2020. Prvých zamestnancov, ktorí tu nájdu uplatnenie, už podľa  Mallenera zaškoľujú. Spoločnosti sa podľa slov jej riaditeľa zatiaľ darí  nájsť dostatok kvalifikovanej pracovnej sily v regióne, pomáha si aj  duálnym vzdelávaním, ktoré neustále rozvíja. „Aj keď nie je také  jednoduché obsadiť niektoré funkcie, zatiaľ nemusíme ťahať ľudí z iných  regiónov, a čo vôbec nerobíme a nechceme robiť, hľadať ľudí z iných  krajín ako Srbsko či Rumunsko,“ dodal Mallener.

Spoločnosť sa aktívne zapája aj do duálneho vzdelávania. Vo svojich  priestoroch otvorila nové moderné duálne centrum, kde sa v dvoch  študijných odboroch aktuálne vzdeláva 84 študentov. Vedúci duálneho  vzdelávania v Brose Marián Lovás priblížil, že k dvom študijným odborom  mechanik – mechatronik a mechanik strojov a zariadení, by mal v budúcom  školskom roku pribudnúť tretí odbor mechanik – elektrotechnik.

Podľa primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej spoločnosť Brose  splnila sľuby o rozvíjaní, ktoré pri príchode do regiónu dala. „Veľmi  sa teším tomu, že sa spoločnosť chopila aj témy rozvíjania duálneho  vzdelávania, pretože treba povedať, že práve technické vzdelávanie v  poslednom období a to nielen v našom meste, ale na celom Slovensku sme  zanedbávali a v dôsledku toho nemáme dostatok odbornej kvalifikovanej  sily,“ podotkla. Zároveň vyzdvihla, že spoločnosť chce v regióne rozvíjať aj vedu, výskum a inovácie.

Brose Prievidza, s.r.o., vznikla v marci 2015 a jej jediným  spoločníkom je nemecká skupina Brose International GmbH Coburg. Skupina  Brose má zastúpenie v Európe, Ázii, Amerike a Afrike. Jej produkcia sa  zameriava na výrobu mechatronických komponentov a systémov pre  automobilový priemysel. Svoju produkciu dodáva približne 80 značkám  automobilov, viac než 40 dodávateľom elektrických motorov a  mechatronických systémov pre dvere automobilov, zadné výklopné dvere a  sedadlá. Zamestnáva takmer 25.000 pracovníkov.

Ďalšie správy