Quantcast

Foto a video: Nova cyklotrasa za 4,2 mil. eur, ktorá spojila Nové Mesto nad Váhom a Trenčín je otvorená

30.6.2021
Foto a video:  Nova cyklotrasa za 4,2 mil. eur, ktorá spojila Nové Mesto nad Váhom a Trenčín je otvorená

Novovybudovaná cyklotrasa spojila Nové Mesto nad Váhom  s Trenčínom, napojila sa na už existujúci úsek medzi Hornou Stredou  a Novým Mestom nad Váhom. Cyklisti tak prejdú bezpečne a ekologicky od  hranice s Trnavským samosprávnym krajom až do krajského mesta Trenčín.  A to za prácou aj oddychom. 

„Tento úsek má dĺžku viac ako 21 km a bol financovaný z IROP za takmer 4,2 mil. eur so spolufinancovaním kraja vo výške 5%. Som rád, že postupne môžeme plniť sľuby, ktoré sme dali ohľadne budovania cyklotrás v kraji a každý rok odovzdať do užívania verejnosti nový úsek,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Dodal tiež, že župa aktívne  pracuje aj na ďalších úsekoch cyklistickej tepny kraja, najbližšie  k realizácii je ten medzi Považskou Bystricou a hranicou so Žilinským  samosprávnym krajom. Aj na tento úsek župa získala financie z IROP. „Som  naozaj rád, že príspevok z eurofondov je takto viditeľný. Pevne verím,  že každý občan pochopí, aký je význam cyklotrás a prečo aj sem smeruje  pomoc eurofondov,“ povedal počas slávnostného otvorenia generálny riaditeľ sekcie IROP z MIRRI Albert Németh.

S výstavbou v poradí tretieho úseku Vážskej cyklomagistrály župa začala  v júni 2020, zhotoviteľovi, ktorým bola spoločnosť STRABAG, sa ho  podarilo postaviť v kratšom čase, ako sa plánovalo. Zaujímavosťou je, že cyklotrasa bola vybudovaná s využitím recyklátu, použiteľné odpady zo stavby sa zrecyklovali na 100%.  Pridanou hodnotou budovania cyklotrás je podľa slov župana okrem  podpory ekologickej a bezpečnej dopravy, zdravého životného štýlu aj  tvorba nových pracovných miest.

Zdroj: TSK.sk

čítajte tiež:

Foto: Cyklotrasa Trenčín - Nemšová. Pekná a ideálna cyklotrasa pre rodiny s deťmi.

Ďalšie správy