Foto a video: Obrovské pieskové sochy v Bojniciach budete môcť vidieť už od zajtra 27.6.

26.6.2020
Foto a video: Obrovské pieskové sochy v Bojniciach budete môcť vidieť už od zajtra 27.6.
Bojnice

Pod taktovkou Adama Bakoša, ktorý je autorom ľadového dómu na Hrebienku,  a autora myšlienky Viktora Reisela zmajstrovali tesári na obľúbenom  turistickom mieste slovenské hrady a zámky ako aj trojicu postáv.

„Videl som podobnú výstavu v Česku, dlho som premýšľal, že niečo podobné  by sa hodilo aj do Bojníc, hrady a zámky na Slovensku sú mi srdcu  blízke, tak sme sa pustili do výroby takýchto makiet,“ prezradil autor  myšlienky Viktor Reisel (40). Tento rok sú nosným motívom hrady a zámky.  „Je tu Bojnický zámok, Krásna Hôrka, Bratislavský hrad,  Strečno, Spišský hrad, Oravský hrad, Smolenický zámok, Kežmarský hrad  a Trenčiansky hrad a tri postavy - kráľ, kráľovná a dračica strážiaca si nevyliahnuté vajce,“ vyratúva.

Na 12 sôch spotrebovali úctyhodných 130 ton piesku. Najviac im dal zabrať práve Bojnický zámok. „Ten je dominantný a veľmi rozsiahly, je tam dosť vežičiek a okienok, ten je najväčší,“ uzavrel Reisel s tým, že sám je zvedavý na reakcie návštevníkov.  Pieskové kráľovstvo otvorí svoje brány od soboty 27. júna. Otvorené bude  denne až do jesene od 10.00 hod. do 17.00.

Pieskové sochy v Bojniciach nájdete tu Ihrisko pod farou Bojnice - Gumy land, pieskové sochy, bistro

BONUS: Počas otváracieho víkendu 27.6. - 28.6. Každe dieťa dostane ku vstupenke cukrovú vatu, alebo točenú zmrzlinu, podľa počasia

V foto galérii nájdete aj cenník

Ďalšie správy