Quantcast

Foto a video: V Prievidzi dnes otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum. Tento víkend zaočkujú 2000 ľudí

17.4.2021
Foto a video: V Prievidzi dnes otvorili veľkokapacitné očkovacie centrum. Tento víkend zaočkujú 2000 ľudí

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre (VKOC), ktoré otvorili v sobotu  v priestoroch zimného štadióna v Prievidzi, zaočkujú počas víkendu 2000  ľudí. Po otvorení o tom informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho  kraja (TSK) Jaroslav Baška s tým, že na prvý očkovací deň sa prihlásilo  1000 ľudí a na nedeľu ďalších 1000 ľudí.

Doplnil, že druhé krajské VKOC zriadil TSK v spolupráci s Nemocnicou  s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach a mestom  Prievidza. "Chcem sa poďakovať všetkým dobrým ľuďom, ktorí dnes  prišli očkovať. Z kapacity desiatich očkovacích kójí je dnes využitých  päť a očkujú iba lekári a sestričky z našej bojnickej nemocnice. Keď sa  to rozšíri, máme záujemcov aj z radov ďalších ambulantných lekárov.  Pevne verím, že keď budú vakcíny, podarí sa nám zaočkovať čo najviac  ľudí," povedal Baška.

"Som veľmi hrdá na to, že v Prievidzi sa podarilo vytvoriť vakcinačné  centrum. Naozaj si to vyžadovalo kus práce a úsilia mnohých ľudí.  Zaslúžili sa o to, že dnes stojíme v priestore zimného štadióna. Verím,  že aj takýmto spôsobom sme priblížili obyvateľom regiónu očkovanie.  Hlavne sa teším, že prinesie zdravie, ktoré všetci tak potrebujeme.  A nádej do budúcna, že táto doba skončí a už sa budeme tešiť v zdraví," podotkla primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

Podľa riaditeľa NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach Vladimíra Vida je  na očkovacích kójach napísané heslo Vakcinácia je sloboda. "Ja s tým  plne súhlasím. Personál v nemocnici v Bojniciach je pripravený  poskytovať plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť, ktorú v tejto chvíli  poskytovať nevieme. Vzhľadom na to, že nemocnica má obsadené oddelenie  pre pacientov s ochorením COVID-19. Pevne verím, že zriadené vakcinančné  centrum pomôže nám všetkým, aby sme konečne začali normálne žiť," dodal Vido.

Správu aktualizujeme

Ďalšie správy