Futsalový bronz: Prievidza zdolala v zápase o 3. miesto Košice 6:3

20.5.2022
Futsalový bronz: Prievidza zdolala v zápase o 3. miesto Košice 6:3

Na futsalovú mapu Slovenska vystrelili ako kométa. CopyLeaders Prievidza v tejto sezóne ako jediný dokázali potrápiť favorizovaný Lučenec  a nakoniec sa po výhre s Košicami lúčia so sezónou bronzovými medailami,  čo je historické umiestnenie pre tím z hornej Nitry.

Vo štvrtkovom zápase o 3. miesto si poradili so súperom Podpor Pohyb Košice 6:3, hoci prvý polčas prehrali 1:3.

Zavelili však k obratu, do druhého dejstva nastúpili ako vymenení,  pokropení živou vodou a dvoma gólmi kapitána Delunasa a ďalších zásahov  Horvátha, Bundavicu a Petrušiča uchmatli duel vo svoj prospech a  zaslúžene obsadili 3. miesto v tabuľke 1. SLF.

Neopísateľné pocity

„Som veľmi šťastný, že sme vyhrali súboj o 3. Miesto. Sú to  neopísateľne pocity, každý z nás má zásluhu na tomto úžasnom víťazstve a  ďakujem za krásne ukončenú sezónu a pevne verím že na budúci rok to  môže byť ešte lepšie," vyhlásil po historickom okamihu kapitán Copyleaders Prievidza Marco Delunas.

 „Po semifinálovej bitke s Lučencom sme boli psychicky aj fyzicky  vyčerpaní. Mali sme veľa zranených hráčov, každý tréning sme boli bez  štyroch až piatich hráčov. Vedeli sme, že zápas bude ťažký po všetkých  stránkach. V prvom polčase sme neboli na našej úrovni, mali sme smolu  pri dvoch inkasovaných góloch. Cez polčas sme zmenili nejaké veci v  útoku a do konca zápasu absolútne dominovali a zaslúžene vyhrali, čím  sme vybojovali bronz. Som šťastný, že sme sezónu zakončili víťazne a tým  najlepším spôsobom sme poďakovali všetkým fanúšikom, ktorí nás počas  sezóny podporovali. Dostali sme sa medzi tri najlepšie tímy slovenského  futsalu a to je pre nás koruna tejto veľmi úspešnej sezóny," okomentoval posledný zápas a pocity po zisku medaily tréner Marin Jukič.

Obetavý prístup

Po nepresvedčivom štarte sezóny, ktorý ovplyvnilo aj prerušenie súťaže pre koronavírus,  prišlo v Prievidzi k ráznym zmenám a okamžite sa stali postrachom  súperov a milým prekvapením tohto ročníka futsalovej najvyššej súťaže.

„Sme neskutočne šťastní, že sa nám podaril takýto úspech. Pred  sezónou to nikto nečakal. Chcem sa poďakovať chlapcom za obetavý  prístup, že nezložili v súboji o bronz zbrane za nepriaznivého stavu a  dokázali sa vzoprieť osudu a doviesť zápas do víťazného konca. Taktiež  patrí veľká vďaka realizačnému tímu a hlavne trénerovi Marinovi  Jukičovi. Dokázal z chlapcov dostať maximu, zlepšiť ich hru,  sprofesionalizoval ich prístup k tréningom i zápasom a to prinieslo  vytúžené ovocie. Nebyť hlavného sponzora, bronz by sme mohli len ťažko  získať. Vďaka nemu sme mohli počas sezóny fungovať a zabezpečiť také  podmienky, aby sme hrali o tie najvyššie priečky," dodal manažér tímu CopyLeaders Prievidza Tomáš Nagy.

zápas o 3. miesto:


CopyLeaders Prievidza - Podpor Pohyb Košice 6:3 (1:3)

Góly: 8. a 33. Petrušič, 22. a 28. Delunas, 29. Bundavica, 29. Horvat - 3. Bačo, 15. Terpaj, 20. Trojan

Ďalšie správy