Kam na zápas Ligy majstrov?

18.11.2022
Kam na zápas Ligy majstrov?

Osemfinálne Ligy majstrov začína 14. februára na budúci rok, vďaka tomu máte ešte nejaký ten čas rozhodnúť sa, na ktorý zápas pôjdete. Ako sa ale teda rozhodnúť a rozhodnete sa ešte predtým, než sa vypredajú lístky?

Ligu majstrov si nemôžete nechať ujsť ak ste futbalovým fanúšikom

Liga majstrov je najznámejšou a najdôležitejšou európskou ligou organizovanou európskou futbalovou asociáciou. Nejeden zanietený futbalový fanúšik sa preto rád zúčastní osobne na jednom z mnohých jej zápasov. Liga je momentálne v osemfinále, kde dochádza k vyraďovaniu tímov. Kto z koho?

Naskytá sa teda niekoľko otázok, najmä ak plánujete navštíviť jeden zo zápasov: Ktorý zápas bude najzaujímavejší? Ten najtesnejší? Kde bude tá najlepšia atmosféra? Tí, ktorí majú svoj obľúbený klub sa jednoznačne rozhodnú navštíviť zápas svojho najobľúbenejšieho klubu, a navštívili by ho a podporovali z plných pľúc aj počas prietrže mračien. Avšak nie každý chce navštíviť výlučne jeden zápas, prípadne fandí viacerým klubom či hráčom naraz.

Takmer vždy je všetko o rozpočte, ten sa ale dá znížiť

Lístky, letenky tam aj naspäť, ubytovanie, občerstvenie a iné váš potrebný rozpočet jednoznačne nafúknu, všetko závisí nielen od popularity tímu ale aj od toho, kde sa zápas odohráva. Mnohé veľkomestá sú drahé a biznisy si radi zvýšia počas udalostí svoje ceny pre využitie návalu turistov, preto si jednoznačne určte rozpočet a prirátajte k nemu pre istotu aj rezervu. Ak si chcete užiť jeden zápas bez toho, aby ste si museli pripraviť viac než polovicu svojho mesačného príjmu, je tu viacero spôsobov, ako si zachrániť peňaženku pred jej nenávratným „schudnutím“, najmä počas tohto inflačného obdobia:

1. Na ubytovaní až tak nezáleží

AirBnb je obľúbeným výberom pre ľudí, ktorí radi cestujú s obmedzeným rozpočtom. V ubytovaní budete maximálne 8 až 10 hodín denne, z toho dôvodu je prémiové ubytovanie nepotrebnosťou, skôr len plusom. Po zápase sa mnohí rozhodnú ísť s novými známymi do baru či klubu osláviť víťazstvo či zapiť trpkú prehru, z toho dôvodu je pre mnohých vhodnejšie si rezervovať peniaze skôr pre tieto pozápasové oslavy než na drahšie ubytovanie.

2. Rezervujte si lístky čo najskôr

Je len vhodné kupovať lístky ešte predtým, než sa vypredajú, alebo sa ukáže, že už boli vypredané a teraz musíte kupovať z druhej ruky.

3. Nájdite si najlacnejší let

Európske lety sú pomerne lacné a krátke, nie je preto takmer vôbec potrebné platiť privysokú sumu za let, ktorý trvá len niekoľko hodín. Letenka, ktorú si môžete zakúpiť s eSky.sk, Vám dáva možnosť akúkoľvek rezerváciu bezplatne kedykoľvek zrušiť, za pomoci eSky si môžete zarezervovať aj ubytovanie a poistiť sa voči rôznym možným problémom, s ktorými sa ľudia stretávajú počas cestovania.

Ak nie ste fanúšikom len jediného tímu

Je zložité rozhodnúť sa, ktorý zápas navštívite, to platí dvakrát v prípade, ak fandíte viacerým tímom naraz a neviete sa rozhodnúť, aký zápas chcete navštíviť. Byť v štadióne a vidieť váš obľúbený tím je ale jedná vec, takmer vždy ide však o samotnú búrlivú atmosféru spôsobenú fanatickými fanúšikmi. Táto atmosféra je však násobená tým, aký tesný je zápas. Ak teda viete, že zápas jedného z vášho obľúbeného tímu má potenciál byť pomerne jednostrannou nudou, skúste sa rozhodnúť pre zápas, kde jednoducho neviete, kto vyhrá. Takéto zápasy sú častokrát jednoducho nezabudnuteľné.

Ak ste sa už rozhodli, ktorý zápas si jednoznačne nenecháte ujsť, čo tak vyhľadať tie najlacnejšie lety z Bratislavy za pomoci portálu eSky.sk? K dispozícii máte všetky dôležité informácie na jednom mieste a všetko máte za rozumnú cenu a širokým poistným krytím.

Zdroj foto 1: oneinchpunch / shutterstock.com

Zdroj foto 2: leungchopan / shutterstock.com

 Zdroj foto 3: Halfpoint / shutterstock.com

Ďalšie správy