Kamarátovi v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza) vzal kľúče od auta: Opitý vodič spôsobil dopravnú nehodu

20.2.2024
Kamarátovi v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza) vzal kľúče od auta: Opitý vodič spôsobil dopravnú nehodu

Polícia obvinila 22-ročného muža z prečinu neoprávneného používania  cudzieho motorového vozidla v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom  návykovej látky. S cudzím autom 17. februára pod vplyvom alkoholu  spôsobil v Nitrianskom Pravne v okrese Prievidza dopravnú nehodu, neskôr  skončil s vozidlom v rieke. Trenčianska krajská polícia o tom v utorok  informovala na sociálnej sieti.

"Muž po popíjaní alkoholických nápojov so svojím kamarátom bez jeho  súhlasu a vedomia zobral kľúče od auta Škoda Octavia. O pár minút neskôr  pri inom pohostinstve sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla,  následkom čoho narazil do oporného dreveného stĺpa prístrešku, ako aj do  zaparkovaného osobného auta," opísali policajti.

S vozidlom obvinený podľa nich pokračoval ďalej smerom na obec Pravenec,  kde pri vchádzaní na most ponad rieku Nitra opäť nezvládol riadenie a  zišiel z miestnej komunikácie do rieky Nitra. "Po príchode policajnej hliadky bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorá ukázala 2,48 promile alkoholu v krvi," doplnila polícia.

Ďalšie správy