Quantcast

Koncern Nestlé investoval do rozšírenia výroby v závode v Prievidzi

20.1.2021
Koncern Nestlé investoval do rozšírenia výroby v závode v Prievidzi

Práce na investičnom projekte spustila spoločnosť ešte v druhej polovici uplynulého roka.

Potravinársky koncern investoval do rozšírenia kapacity výroby a výroby  nového dvojvrstvového bujónu vo svojom závode v Prievidzi. Investícia v  hodnote viac ako 7,2 milióna eur priniesla do závodu Carpathia i takmer  40 nových pracovných miest. So spustením výroby počíta Nestlé Slovensko  na jar tohto roka, od štátu žiada aj investičné stimuly.

"Predmetom investičného zámeru je rozšírenie kapacity výroby a výroba  nových druhov výrobkov, a to prostredníctvom investície do dvoch nových  výrobných liniek v celkovej hodnote 7.231.969 eur," spresnila v stredu pre TASR Ľubica Novotná zo spoločnosti Nestlé Slovensko.

Nové výrobné linky budú podľa nej vyrábať produkty z kategórie  dehydrovanej kulinárskej výroby, konkrétne nový dvojvrstvový bujón,  ktorý predstavuje implementovanie novej technológie do výrobného  procesu. "Investícia je spojená s vytvorením 39 nových pracovných  miest. Pre všetkých nových zamestnancov zabezpečíme špecializované i  všeobecné školenia a tréningy, pričom väčšina zo vzdelávacích programov  poskytne zamestnancom zručnosti a vedomosti, ktoré im umožnia zlepšiť si  kvalifikáciu a postavenie na trhu práce aj v budúcnosti,"  priblížila s tým, že nábor nových zamestnancov už firma realizovala, a  to s cieľom zabezpečenia ich včasného preškolenia a plynulého nábehu  výroby.

Práce na investičnom projekte spustila spoločnosť ešte v druhej polovici uplynulého roka. "Aktuálne  riešime technologické operácie s cieľom nastavenia objemových a  výkonnostných parametrov liniek a postupný nábeh výroby, pričom  dosiahnutie plnej kapacity sa predpokladá v marci tohto roku," avizovala Novotná.

Firma podľa nej zámerom sleduje i svoje ciele v oblasti udržateľnosti,  či už v oblasti znižovania spotreby vody, energií alebo emisií oxidu  uhličitého. Jednou z kľúčových priorít spoločnosti má byť podľa Novotnej  problematika recyklácie odpadov, pričom má ambíciu dosiahnuť úplnú  recyklovateľnosť všetkých obalov do roku 2025, a to osobitne úpravou  obalových materiálov, ich zjednodušením a zmenšením a prechodom na  monomateriály.

Spoločnosť v súvislosti s realizáciou investície žiada štát o investičné  stimuly, vyplýva to z materiálov Ministerstva hospodárstva SR. Firma  pôvodne požiadala o poskytnutie finančnej pomoci vo forme úľavy na dani z  príjmov v celkovej hodnote 1,8 milióna eur. Od štátu by mala dostať  nižšiu sumu.

Realizáciou investičného zámeru v Prievidzi sleduje potravinársky  koncern upevnenie svojej pozície v sortimente kulinárskych výrobkov. "Prievidzský  závod má vďaka novej investícii veľký predpoklad stať sa kľúčovým  podnikom skupiny pre vývoj a výrobu dehydrovaných kulinárskych výrobkov," skonštatovala Novotná.

Potravinársky koncern v Prievidzi zamestnáva približne 700 ľudí.  Priemerná miera evidovanej nezamestnanosti v okrese Prievidza dosahovala  podľa posledných dostupných údajov z novembra 2020 takmer sedem  percent.

Ďalšie správy