Ladislav Smatana oficiálne potvrdil svoju kandidatúru na post primátora Bojníc

21.6.2022
Ladislav Smatana oficiálne potvrdil svoju kandidatúru na post primátora Bojníc
Bojnice

O post primátora mesta Bojnice sa bude v jesenných voľbách uchádzať  veterinárny lekár Ladislav Smatana. Do volieb pôjde ako nezávislý  kandidát. Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii v Bojniciach, na  ktorej zároveň predstavil i svoj tím 11 kandidátov na poslancov  mestského zastupiteľstva.

Uchádzať sa o post primátora sa Smatana podľa svojich slov rozhodol po dlhom zvažovaní. "Chcel  by som zúročiť svoje mnohoročné a bohaté skúsenosti s vedením rôznych  kolektívov od pracovných po spoločenské doma i v zahraničí," vyhlásil Smatana.

V meste podľa neho dochádza k zlyhávaniu verejných vecí, a to pre možnú  pasivitu ľudí, mesta samotného a orgánov, ktoré za to zodpovedajú.  Smatana však podľa svojich slov nechce kritizovať, ale niečo urobiť. "Najúžasnejšie  genius loci má pre mňa moje rodné mesto Bojnice a my si ani  neuvedomujeme, čo všetko tu máme, akými darmi oplývame a mali by sme byť  za ne veľmi vďační. Termálnu liečivú vodu, zámok, zoologickú záhradu.  Vnímam to však ako nevyužitý potenciál, ktorý by sa mal využiť v  prospech obyvateľov mesta Bojnice," tvrdí.

Za svoje priority, ako i priority tímu označil v prvom rade komunikáciu. "Pospájať  jednotlivých veľkých hráčov, ktorí sú v meste, aby sme boli všetci na  jednej lodi, komunikácia voči občanom. Potom si vyhrnúť rukávy a  pracovať na všetkých veciach, ktoré sa tu nazbierali," ozrejmil Smatana s tým, že priority zahrnuli do Plánu Bojnice, ktorý by mali čoskoro predstaviť.    

Smatana je zatiaľ jediný, ktorý oficiálne potvrdil svoju kandidatúru na  post primátora kúpeľného mesta. V tíme má odborníkov na cestovný ruch,  financie i dopravu.

Ďalšie správy