Quantcast

MESTO PRIEVIDZA VÝRAZNE OBMEDZÍ DOPLNKOVÉ VÍKENDOVÉ TESTOVANIE NA COVID-19

22.2.2021
MESTO PRIEVIDZA VÝRAZNE OBMEDZÍ DOPLNKOVÉ VÍKENDOVÉ TESTOVANIE NA COVID-19

Z dôvodu nízkeho využitia piatich stálych odberných miest, tzv. MOM, počas pracovných dní budúci víkend mesto Prievidza ❎ výrazne obmedzí počet dočasných odberných miest na diagnostiku infekčného respiračného ochorenia COVID-19. 

 Cieľom tohto opatrenia je využiť naplno odberné miesta vytvorené ministerstvom zdravotníctva, a nahradiť tak nárazové víkendové testovanie, ktoré vyčerpáva najmä zdravotný personál a dobrovoľníkov.❗ Oproti doplnkovej kapacite v minulých víkendoch bude počet dočasných odberných miest vytvorených mestom výrazne znížený, o viac ako polovicu. 

⬇️ Dočasné odberné miesta budú vytvorené ❗ len v sobotu 27.2.2021, a bude dostupné ❗ len obmedzené množstvo rezervačných termínov cez stránku Bookio.sk.

👉 Dôrazne preto odporúčame všetkým záujemcom o testovanie nespoliehať sa iba na víkendové testovanie organizované mestom Prievidza a prejsť z pravidelného testovania 🦠 každý víkend na absolvovanie testu priebežne počas týždňa, v piatich MOM. 

Ich zoznam a prevádzkové doby nájdete tu: https://www.codnes.sk/spravy/mesto-prievidza-mobilne-odberne-miesta-mom-zoznam-v-prievidzi-uz-pat-mobilnych-odbernych-miest❌

 Na účel využitia výnimiek Covid automatu nie je potrebné sa testovať cez víkendy, iba dodržať určený počet dní od absolvovania testu.

 ✅👉 Objednávanie na trvalé MOM 🏥 funguje cez stránku 

korona.gov.sk https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php. V prípade potreby je možné zmeniť si určený čas vyšetrenia cez infolinku alebo webový formulár

Ďalšie správy