Quantcast

Mesto Prievidza začalo v pondelok s realizáciou asistovaného sčítania obyvateľov.

4.5.2021
Mesto Prievidza začalo v pondelok s realizáciou asistovaného sčítania obyvateľov.

Na kontaktnom mieste sa môže obyvateľ sčítať sám pomocou notebooku,  ktorý bude mať k dispozícii, alebo mu na požiadanie pomôže stacionárny  asistent, informuje hovorca mesta.

Mesto  Prievidza začalo v pondelok s realizáciou asistovaného sčítania  obyvateľov. Prievidžania môžu na tento účel využiť šesť kontaktných  miest, prípadne požiadať o mobilného asistenta, ktorý ich navštívi v  domácnosti. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Kontaktné miesta samospráva zriadila v turisticko-informačnej kancelárii  a na mestskom úrade na Námestí slobody, v centre voľného času na ulici  K. Novackého, Kultúrnom a spoločenskom stredisku na ulici F. Madvu,  Základnej škole s materskou školou (ZŠ s MŠ) na Malonecpalskej ulici a  ZŠ s MŠ ulici P. Dobšinského.

"Na kontaktnom mieste sa môže obyvateľ sčítať sám pomocou notebooku,  ktorý bude mať k dispozícii, alebo mu na požiadanie pomôže stacionárny  asistent. Obyvateľ sa môže sčítať na akomkoľvek kontaktnom mieste bez  ohľadu na jeho trvalý pobyt," priblížil Ďureje.

Obyvatelia majú podľa neho možnosť požiadať o pomoc aj mobilného  asistenta, ktorý príde k nim domov s tabletom, aby ich v pohodlí domova  sčítal. Mobilného asistenta si môžu zabezpečiť zavolaním na call centrum  sčítania alebo na Mestský úrad v Prievidzi, ktorý môžu osloviť aj  prostredníctvom emailu scitanie2021@prievidza.sk. "V žiadosti o  mobilného asistenta je potrebné uviesť meno, priezvisko, adresu pobytu a  telefonický kontakt. Mobilný asistent bude kontaktovať obyvateľa  telefonicky, aby si s ním dohodol presný termín návštevy u neho doma," ozrejmil hovorca mesta.

Pri návšteve sa asistent podľa neho preukáže preukazom, po sčítaní si obyvateľ môže vyžiadať potvrdenie o jeho absolvovaní. "Mobilní asistenti budú kontaktovať len tých obyvateľov, ktorí o  asistované sčítanie sami požiadajú. Táto služba je poskytovaná  bezplatne, obyvateľ nebude nič podpisovať ani odovzdávať žiadne  dokumenty," dodal.

                    

Ďalšie správy