Mesto Prievidza zrekonštruuje rozvodňu nízkeho napätia v športovej hale

6.11.2023
Mesto Prievidza zrekonštruuje rozvodňu nízkeho napätia v športovej hale

Samospráva Prievidze zrekonštruuje a zmodernizuje rozvodňu nízkeho  napätia (NN) v športovej hale. Po rekonštrukcii palubovky ide o ďalšiu  investíciu do športového stánku. Informovala o tom hovorkyňa mesta  Zuzana Krajčiová.

"Mesto v hodnote približne 49.900 eur zabezpečí rekonštrukciu a  modernizáciu rozvodne NN - HRS a HRM. Investíciu bude realizovať  spoločnosť REVMONT Prievidza," konkretizovala Krajčiová.

Predmetom prác je podľa nej tiež prepojenie využívaných káblov - vývodov  do nových rozvádzačov a prepoj silovým káblom medzi rozvádzačmi HRS a  HRM. Existujúce zariadenia zdemontuje a zlikviduje oprávnená osoba. Po  ukončení prác zhotoviteľ odovzdá správu o odbornej prehliadke a skúške  elektrického zariadenia.

"Modernizácia rozvodne prinesie zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti  prevádzky, ktorá je športovou základňou pre viacero  klubov v Prievidzi a  okolí. Hrajú sa v nej tri extraligové športy a navštevuje ju množstvo  mladých športových talentov," popísal zodpovedný vedúci haly Branislav Bucák.

Predbežný termín odstavenia športovej haly od elektrickej energie z  dôvodu montáže rozvádzača je dohodnutý so správcom športovej haly od 20.  do 24. novembra.

Ďalšie správy