Mobilná ľadová plocha a Vianočná výzdoba v Prievidzi 2018

29.11.2018
Mobilná ľadová plocha a Vianočná výzdoba v Prievidzi 2018

Zamestnanci Technických služieb inštalovali vianočnú výzdobu. Tá bude inštalovaná okrem tradičných miest aj v nových lokalitách.

Vianočná výzdoba pribudne v parku pred Úradom práce a na Ul. Veľkonecpalská. Zmeny nastanú aj na sídlisku Kopanice, na  uliciach K. Nováckeho a V. Clementisa sa výzdoba zjednotí a v celkovom počte 25 kusov.

Vianočná výzdoba v Prievidzi

Na ulicu Veľkonecpalskú bude presunutá vianočná výzdoba zo sídliska Kopanice. Ostatné vianočné komponenty ostatnú na svojich pôvodných umiestneniach.

Samozrejmosťou bude vianočná výzdoba na Námestí J. C. Hronského, ako aj ďalšie vianočné dekory ako vianočný medvedík, anjel pri farskom kostole sv. Bartolomeja, svetelná fontána a rodinka snehuliakov pod trojičným stĺpom. Adventný veniec, bude aj tento rok na Námestí piaristov a jeho prvá sviečka bude svietiť na prvú adventnú nedeľu 2.12.2018. Priestor bude tradične doplnený o betlehem a 3 kusy svetelných gúľ. Ostatné prievidzské sídliská a prímestské časti budú vyzdobené tak, ako tomu bolo zvykom po minulé roky.

Vianočná výzdoba v Prievidzi

Vianočné stromčeky

V rámci vianočnej výzdoby budú ozdobené ako aj v minulých rokoch tri stromčeky, a to na Námestí slobody, Námestí J. C. Hronského a na sídlisku Kopanice. V mestských častiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka, Hradec a Necpaly ozdobia zamestnanci Technických služieb mesta Prievidza s.r.o. živé stromčeky. Chýbať nebudú ani tradičné čečinové pyramídy vyzdobené žiakmi prievidzských základných škôl. Novinkou tohtoročných prievidzských vianočných trhov bude drevená pergola, ktorú takisto vyzdobia prievidzskí školáci.

Mobilná ľadová plocha

Mobilná ľadová plocha - otváracie a prevádzkové hodiny

Vianočné sviatky sa už niekoľko rokov v Prievidzi spájajú aj s mobilnou ľadovou plochou. Tak ako tomu bolo pred rokom, aj túto zimu budú mať obyvatelia mesta možnosť športového vyžitia priamo v centre Prievidze na Námestí slobody. S montážou mobilnej ľadovej plochy sa začalo už v polovici novembra a oficiálne bude otvorená 5. decembra 2018.

Verejnosť bude mať bezplatnú možnosť korčuľovania až do ukončenia vianočných prázdnin (do 7.1.2019), avšak chod klziska bude závisieť aj od klimatických podmienok. Prevádzka mobilnej ľadovej plochy, ktorú zabezpečuje spoločnosť Technické služby mesta Prievidza s.r.o. bude prebiehať od pondelka do nedele v nasledovných hodinách:

8,00 -   13,00   hod.             KORČULOVANIE

13,00 –  14,00   hod.            ÚPRAVA PLOCHY

14,00 –  18,00  hod.             KORČULOVANIE

18,00 –  19,00   hod.            ÚPRAVA PLOCHY

19,00 -   21,00  hod.             KORČULOVANIE 

 21,00 -   23,00   hod.          ÚPRAVA   PLOCHY   ZALIEVANIE

Ďalšie správy