Na Bojnickom zámku budú v lete nové prehliadkové trasy

17.5.2022
Na Bojnickom zámku budú v lete nové prehliadkové trasy
Bojnice

Nové prehliadkové trasy i tematické podujatia čakajú počas letnej sezóny  na návštevníkov Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice. Na  Bojnický zámok sa tiež po prestávke, ktorú spôsobila pandémia, vráti v  júni Rozprávkový zámok.

"SNM - Múzeum Bojnice pripravilo pre návštevníkov pomerne zaujímavú a  bohatú ponuku. Veľmi sa tešíme, že toto leto ich budeme môcť privítať  tak, ako sa na romantický zámok patrí," povedala pre TASR PR manažérka múzea Petra Gordíková.

V prvom rade podľa nej pôjde o zmeny na prehliadkových trasách zámkom. "Pripravujeme dva vynovené a doplnené okruhy, návštevníci tak uvidia priestory v kombinácii, ako ich doteraz nevideli," načrtla.

Dvojica okruhov bude mapovať históriu a príbehy spojené s rodinami Pálffyovcov a Huňadyovcov. "Pállfyho  okruh bude určený pre návštevníkov, ktorí nebudú mať záujem ísť hore do  veže a budú sa držať na úrovni prvého, maximálne druhého poschodia.  Navštívia grófsky byt, hrobku, jaskyňu a zámocký apartmán. Huňadyho  okruh bude prechádzať priestormi stredného hradu a bude doň patriť i  Huňadyho krídlo so sálou a vežou," priblížila PR manažérka.      

Veľkú pozornosť presúva múzeum do večerných hodín, verejnosť tak bude môcť zámok navštíviť i po zotmení. "Pripravujeme  viaceré druhy večerných prehliadok, či už to budú nádvoria, inscenované  prehliadky, prehliadky so šermom alebo tie, ktoré budú doplnené o rôzne  zaujímavosti," konkretizovala Gordíková.

Na návštevníkov podľa nej čaká i interaktívna prehliadka, v rámci ktorej  budú môcť sami rozhodnúť o tom, čo sa bude na zámku ďalej diať a ako sa  bude príbeh vyvíjať. "Pre deti pripravujeme rozprávkové stredy, môžu  sa tak tešiť na rôzne rozprávky, ktoré si budú môcť vychutnať v  priestoroch Huňadyho sály," dodala.

Foto: Miroslav Zajíc

Ďalšie správy