Na urgentnom príjme v Bojniciach ošetrili už viac ako 32.000 pacientov

9.11.2023
Na urgentnom príjme v Bojniciach ošetrili už viac ako 32.000 pacientov

Zdravotníci ošetrili na novom urgentnom príjme Nemocnice s poliklinikou  (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach od jeho spustenia vlani v októbri  do septembra tohto roka viac ako 32.000 pacientov. Informovala o tom  referentka oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu  Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Barbora Jánošková.

"Na urgentnom príjme prvého typu zdravotníci poskytli pomoc pacientom  z odbornosti interného, pľúcneho, neurologického, psychiatrického,  chirurgického, urologického, traumatologického, očného či oddelenia  anestéziológie a intenzívnej medicíny," konkretizovala Jánošková.

Urgentný príjem v bojnickej nemocnici podľa nej patrí k najmodernejším  na Slovensku, priestory zahŕňajú recepciu, päť ambulancií, sadrovňu,  expektačné lôžka, izolačku a jednotku úrazovej starostlivosti s  podpornými prevádzkami či zelenú pochôdznu strechu. "Kraj do jeho  stavebného vybudovania investoval viac ako štyri milióny eur z vlastného  rozpočtu, zvyšok v sume 1,2 milióna eur tvorilo prvotné vybavenie a RTG  prístroj. Následne bol refinancovaný z prostriedkov, ktoré nemocnica  získala z Plánu obnovy a odolnosti SR," pripomenula Jánošková.

Veľkou výhodou príjmu je podľa nej nepochybne strategická poloha, ktorá  umožňuje čo najlepšie prepojenie pavilónu s operačnými sálami a  prístupovou cestou do nemocnice.

Ďalšie správy