Najvyšší súd rozhodol o väzbe pre študenta, ktorý na škole v Novákoch útočil sekerou

23.11.2022
Najvyšší súd rozhodol o väzbe pre študenta, ktorý na škole v Novákoch útočil sekerou

Obvinený mladistvý Alexander B., ktorý začiatkom novembra sekerou  zaútočil na spolužiakov v strednej odbornej škole v Novákoch, zostáva vo  väzbe. Vyplýva to z rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR. TASR o tom  informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Ako priblížila, senát odmietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu  Špecializovaného trestného súdu, ktorým bol vzatý do väzby pre obavu z  pokračovania v trestnej činnosti. "Najvyšší súd väzbu mladistvého obvineného nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka," doplnila.

Pri útoku v škole zranil útočník dve osoby. Obvinili ho z obzvlášť  závažného zločinu úkladnej vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Na strednej odbornej škole v Novákoch v okrese Prievidza vo štvrtok 3.  novembra na začiatku vyučovania začal tínedžer behať po škole so sekerou  v ruke. Jedno dievča pritom zasiahol do čela a zranil aj ďalšieho  chlapca. Po útoku zo školy ušiel. Na miesto boli privolaní policajti,  ktorí nasadili psovodov a po žiakovi pátrali. Chytili ho 500 metrov od  školy v neďalekom poli. Vyšetrovateľ následne Alexandra B. obvinil z  obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej v štádiu pokusu.

Ďalšie správy