Nemocnica Bojnice: Historicky prvý Deň otvorených dverí a 9 nových operačných sál + foto

11.12.2019
Nemocnica Bojnice: Historicky prvý Deň otvorených dverí a 9 nových operačných sál + foto

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach po prvýkrát v histórii otvorila svoje brány širokej verejnosti. Lákadlom boli bezplatné vyšetrenia, prednášky renomovaných odborníkov, no najmä úplne novučičké operačné sály v zrekonštruovanom monobloku.

Ukážky práce zdravotníckeho personálu, unikátne zákroky uznávaných  lekárov či online objednávanie, v ktorom ide bojnická nemocnica  príkladom. To všetko bolo pripravené pre návštevníkov historicky prvého dňa otvorených dverí (DOD).  A to všetko za plnej prevádzky nemocnice, ktorá poskytuje kvalitnú  zdravotnú starostlivosť obyvateľom regiónu hornej Nitry už takmer 60 rokov. „Ročne ukončíme približne 20 tis. hospitalizácií a realizujeme zhruba  3 900 výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Čo sa týka  charakteru diagnóz, vo veľkej miere sa tu liečia ťažkí a komplikovaní  pacienti,“ povedal riaditeľ bojnickej nemocnice Vladimír Vido. Aktuálne nemocnica disponuje 517 lôžkami, z toho sa 30 nachádza na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Zamestnáva približne 960 zamestnancov a zastrešuje 44 špecializovaných a 6 obvodných ambulancií.

DOD bol zároveň veľkým dňom pre NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach, ktorá sa s verejnosťou podelila aj o radosť z historicky najväčšej investície župy do oblasti zdravotníctva –  rekonštrukcie monobloku s 9 najmodernejšími operačnými sálami. Do ich vnútra mohol nahliadnuť každý, kto v tento deň do nemocnice zavítal. „Celá  investícia bola financovaná z rozpočtu TSK vo výške viac ako 13 mil.  eur, pričom stavebná časť predstavovala približne 10,3 mil. eur a 2,7  mil. eur kraj investoval do nákupu vybavenia vrátane najmodernejších  prístrojov. Ďalší približne 1 mil. eur stálo nové CT pracovisko,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška s tým, že od tejto investície župa očakáva najmä zlepšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, zvýšenie bezpečnosti pacienta, ale aj zvýšenie počtu operačných zákrokov a ekonomickej efektívnosti nemocnice.

Foto zdroj: TSK.sk

Ďalšie správy