Nový pavilón internej medicíny v bojnickej nemocnici má stáť 123 miliónov eur

23.11.2022
Nový pavilón internej medicíny v bojnickej nemocnici má stáť 123 miliónov eur
Bojnice

Nový pavilón internej medicíny v Nemocnici s poliklinikou (NsP)  Prievidza so sídlom v Bojniciach má stáť 123.780.000 eur. Jeho výstavbu  chcú financovať z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

"Cieľom projektu je výstavba modernej nemocnice, ktorá bude  poskytovať komplexnú starostlivosť pre širokú verejnosť. Zariadenie by  malo spĺňať funkciu plnohodnotného zdravotníckeho zariadenia s  príslušenstvom na diagnostiku a odborné vyšetrenia, s operačnými -  zákrokovými sálami a lôžkovou časťou," uviedol zriaďovateľ nemocnice  Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v zámere, ktorý predložil orgánom na  posúdenie vplyvov na životné prostredie.

V novom pavilóne s kapacitou 221 lôžok jedno- a dvojlôžkovými izbami s  vlastným sociálnym zázemím bude podľa neho sústredená všetka interná  medicína, ale aj ďalšie odbory - neurologické, kožné, pľúcne,  geriatrické, oddelenie dlhodobo chorých a rehabilitácie. Celková  podlažná plocha navrhovaného objektu bude približne 37.200 štvorcových  metrov, nachádzať sa má v juhovýchodnej časti areálu nemocnice za  monoblokom A.

V budove so šiestimi nadzemnými a jedným podzemným podlažím nemocnica  počíta na oddeleniach s tzv. plávajúcimi lôžkami. Súčasťou stavby bude i  parkovisko s nabíjačkami na elektromobily, sadové úpravy, na streche  chce osadiť fotovoltické panely.

"Zámerom celej myšlienky je vytvoriť nemocnicu s priamou orientáciou  na pacienta či už na samotných oddeleniach, alebo v ambulantnej a  rehabilitačnej časti. Nemocnica je navrhnutá so zreteľom na vyššiu  efektívnosť práce zamestnancov a vyšší komfort pacientov. Požiadavkou  nemocnice bolo vytvorenie jednotlivých klastrov podľa charakteru  rozdelených po podlažiach," dodala trenčianska krajská samospráva.

Ďalšie správy