Quantcast

Obec Malinová v okrese Prievidza opäť privíta hubárov z hornej Nitry na regionálnej výstave húb

6.10.2021
Obec Malinová v okrese Prievidza opäť privíta hubárov z hornej Nitry na regionálnej výstave húb

Najúspešnejším hubárom vrátane detí porota udelí vecné ceny.

Obec Malinová v okrese Prievidza opäť privíta hubárov z hornej Nitry a  záujemcov o hubárčenie. Regionálna výstava ročníka sa bude tento rok  konať od 8. do 10. októbra v parku pri Partizánskom dome. TASR o tom v  stredu informoval Pavol Remiaš z organizačného výboru.

Podujatie v Malinovej patrí medzi tri regionálne výstavy húb na Slovensku a pravdepodobne je druhé najstaršie. "Očakávame,  že sa zapoja nielen hubári z Malinovej, ale priniesť čerstvé huby môžu  aj obyvatelia okolitých obcí, pričom nezáleží na tom, či ich poznajú, či  sú jedlé, nejedlé alebo jedovaté," priblížil Remiaš.

V interiéri Partizánskeho domu si budú môcť podľa neho návštevníci  prezrieť hubársku literatúru vrátane najväčšej mykologickej encyklopédie  na svete, autorom ktorej je mykológ európskeho formátu Ladislav Hagara.  "Chýbať nebude ani videoprojekcia, výstava fotografií známych i menej známych húb, poradňa a ochutnávka jedál z húb," doplnil.  

Najúspešnejším hubárom vrátane detí porota udelí vecné ceny.  Organizátormi podujatia sú občianske združenie Benedikt a obec Malinová.

Ďalšie správy