Quantcast

Od pondelka 10. 1. budú povolené v režime OP kultúrne podujatia

7.1.2022
Od pondelka 10. 1. budú povolené v režime OP kultúrne podujatia

Od pondelka (10. 1.) sa otvárajú kultúrne podujatia v režime OP  (očkovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19). Kapacita bude nastavená na  50 návštevníkov. Informuje o tom Ministerstvo kultúry (MK) SR s  odvolaním sa na dohodu, ktorá sa zrodila na piatkovom online rokovaní  vlády.

"Po dlhých politických rokovaniach, ktoré som viedla s premiérom,  ministrom zdravotníctva, a po konzultáciách s odborníkmi sme dospeli k  posunu," uviedla v tejto súvislosti ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

Upozornila, že viac informácií poskytne Ministerstvo zdravotníctva (MZ)  SR a presné podmienky stanoví vyhláška Úradu verejného zdravotníctva  (ÚVZ) SR.

Na možnosť otvoriť kiná, divadlá či koncertné sály podľa vzoru  gastroprevádzok vyzvala v utorok (4. 1.) iniciatíva Otvorme kultúru,  ktorá upozorňuje, že súčasný stav s pretrvávajúcimi obmedzeniami pre  živú kultúru je nespravodlivý. Výzvu sprístupniť aspoň v obmedzenom  režime kultúrne podujatia pre verejnosť formulovali tiež koaličné strany  SaS a Za ľudí. Ministerku kritizovala a väčšiu angažovanosť v prospech  kultúrnej obce od nej žiadala aj jej predchodkyňa Ľubica Laššáková  (Hlas-SD).

Správu budeme aktualizovať

Ďalšie správy