OPITÍ A S AIRSOFTOVOU REPLIKOU: Mladíci sa na pumpe v Prievidzi vyhrážali zabitím

23.5.2022
OPITÍ A S AIRSOFTOVOU REPLIKOU: Mladíci sa na pumpe v Prievidzi vyhrážali zabitím

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí dvojici mladíkov, ktorí sa  mali počas uplynulého víkendu na čerpacej stanici v Prievidzi so  zbraňami vyhrážať dvom mužom. Policajti 20-ročného a 19-ročného muža  obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania. Informovala o tom v pondelok  na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.  

"Jeden z obvinených sa mal po predchádzajúcej slovnej potýčke mužovi  vyhrážať zabitím s čiernou guľovou zbraňou. So zbraňou mal mieriť i na  druhého muža. Druhý obvinený mal vytiahnuť kovový teleskopický obušok a  hroziť ním obom poškodeným," opísali policajti.

Konanie obvinených vzbudilo u poškodených dôvodnú obavu o ich život a zdravie, preto kontaktovali políciu. "Oboch  obvinených polícia zadržala a umiestnila v cele policajného zaistenia. S  páchateľmi vykonali dychovú skúšku, pričom u jedného skončila s  výsledkom 2,90 promile a u druhého 1,83 promile," doplnili policajti.

Polícia zistila, že jeden z obvinených mieril na mužov s airsoftovou replikou zbrane typu Glock 17. "V  zmysle ustanovení trestného zákona, trestný čin je spáchaný so zbraňou  aj vtedy, ak páchateľ použije napodobeninu zbrane, alebo ju má pri sebe s  úmyslom, aby bola považovaná za pravú," ozrejmila polícia.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Prievidzi  spracoval návrh na podanie obžaloby na obvinených a spisový materiál  odovzdal prokurátorovi. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia  slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Ďalšie správy