OPITÝ VODIČ TAXISLUŽBY: Odhalila ho polícia počas dopravno-bezpečnostnej akcie v Prievizdi

29.11.2022
OPITÝ VODIČ TAXISLUŽBY: Odhalila ho polícia počas dopravno-bezpečnostnej akcie v Prievizdi

Policajti odhalili počas dopravno-bezpečnostnej akcie v Prievidzi troch  vodičov pod vplyvom alkoholu. Jedným z nich bol taxikár, ktorý viezol  zákazníka. Informovala o tom v utorok trenčianska krajská polícia na  sociálnej sieti.

"Naším cieľom je eliminovať počet vodičov jazdiacich pod vplyvom  alkoholu, preto sme v okrese Prievidza vykonali štvorhodinovú  dopravno-bezpečnostnú akciu. Zameraná bola najmä na zisťovanie vodičov  pod vplyvom alkoholu. Samozrejme, že pozornosti dopravných policajtov  neušli ani iné porušenia zákona o cestnej premávke," uviedla polícia.

Policajti počas tejto akcie uložili celkom 35 blokových pokút. Najviac  pokút dostali vodiči za pásy a za používanie telefónu počas jazdy. "Okrem  toho policajti zistili v Prievidzi celkom troch vodičov, ktorí si sadli  za volant pod vplyvom alkoholu. Všetci traja nafúkali do jedného  promile," priblížila polícia. Vodič taxislužby, ktorý v čase kontroly viezol zákazníka, nafúkal 0,33 mg/l, čo predstavuje 0,69 promile.

Všetci traja vodiči budú prerokovaní v správnom konaní na príslušnom  dopravnom inšpektoráte. Za jazdu pod vplyvom alkoholu im hrozí pokuta do  800 eur a zákaz činnosti do troch rokov.

Ďalšie správy