Quantcast

Pochod vďaky SNP v Cigli a Handlovej sa tento rok koncom januára neuskutoční.

4.1.2021
Pochod vďaky SNP v Cigli a Handlovej sa tento rok koncom januára neuskutoční.

Vlaňajšieho Pochodu vďaky SNP sa zúčastnilo takmer 2800 ľudí z celého Slovenska.

Pochod vďaky SNP v Cigli a Handlovej sa tento rok koncom januára  neuskutoční. Termín podujatia, ktoré patrí k najstarším a najmasovejším  na Slovensku, museli organizátori pre pandémiu nového koronavírusu  presunúť. Informovala o tom handlovská samospráva, ktorá je jedným z  organizátorov akcie.

"Nakoľko v súčasnej pandemickej situácii nebude možné uskutočniť  tradičný Pochod vďaky SNP Cigeľ - Handlová 2021 v januárovom termíne,  organizačný štáb rozhodol o preložení podujatia na 8. máj, Deň víťazstva  nad fašizmom," uviedla handlovská radnica.

Vlaňajšieho Pochodu vďaky SNP sa zúčastnilo takmer 2800 ľudí z celého  Slovenska. Podujatím si partizánska obec Cigeľ pripomína udalosti z 13.  januára 1945, keď ju prepadli nemecké trestné jednotky za pomoc  partizánom a za ukrývanie osôb, nepriateľských vtedajšiemu režimu.

Pochod pripravujú Telovýchovná jednota Partizán Cigeľ v spolupráci s  obcou Cigeľ, mestom Handlová, Slovenským zväzom protifašistických  bojovníkov, Trenčianskym samosprávnym krajom a Klubom slovenských  turistov regiónu Prievidza.

Ďalšie správy