Podbrezová sa prepadla a Slovan si brúsi zuby na ďalší titul

5.11.2018
Podbrezová sa prepadla a Slovan si brúsi zuby na ďalší titul

Podbrezová už po novom nefiguruje v top šestke slovenskej Fortuna ligy. Ešte na začiatku mesiaca ich výsledky nasvedčovali tomu, že sa im v rámci sezóny celkom dobre darí. Ich posledná prehra v zápase proti Slovanu však bola už treťou prehrou v rade a neúspech v posledných zápasoch tak tím Mareka Fabuľu posunul na siedme miesto v ligovej tabuľke.

Podbrezová sa prepadla a Slovan si brúsi zuby na ďalší titul

Rýchly gól v 2. minúte dodal Slovanu na sile

Sklamanie zo zápasu so Slovanom, ktorý Podbrezová prehrala doma 0:2, vyjadril aj Adrián Kopičár, stredopoliar domáceho tímu. Zelpo arénou totiž už v druhej minúte otriasol presný zásah Bajrića. Rýchly gól ovplyvnil aj live stávkovanie na futbal, napríklad na bet365Kopičár, ktorý do zápasu prišiel v 32. minúte ako náhrada za zraneného Obročníka uvádza, že sa na "belasých" pripravovali celý týždeň a zamerali sa najmä na úvod zápasu, ktorý ich paradoxne zaskočil najviac. To narušilo nielen psychickú pohodu "železiarov", ale aj ich plány. Gól však naopak na psychickej pohode pridal Slovanu, ktorý sa zdal byť ešte sebavedomejší a silnejší. 

Slovan je silný, no nie neporaziteľný

Podľa štatistík dokáže Podbrezová doma uhrať solídne výsledky. Odborníci preto očakávali, že aj zápas proti Slovanu bude plný vzrušenia a zvratov. Na druhej strane tu však máme štatistiky Slovanu, ktorý z posledných šiestich zápasoch, ktoré odohral vonku, vyšiel vždy ako víťaz. Aj Kopičár uznáva, že Slovan predstavuje jedno z najlepších a najúspešnejších mužstiev slovenskej ligy, no napriek tomu tvrdí, že sa proti nim dá hrať a dokonca i vyhrať. Čo sa týka celkových výsledkov, pôjde pravdepodobne o tvrdý boj až do posledného kola základnej časti. Podľa Kopičára sa teraz tím musí sústrediť na ďalšie zápasy, aby sa mohol opäť dostať do prvej šestky najlepších tímov Fortuna ligy.

Nádeje do zápasu proti Trnave

Najbližší zápas Podbrezovej sa uskutoční 3. novembra. "Železiari" budú hrať vonku, konkrétne v Trnave. Podľa 21-ročného Kopičára je jeho tím vonku o niečo slabší ako doma, no myslí si, že by to mohlo vyjsť. Tvrdí, že by mohlo ísť o vyrovnaný boj a výhodu v zápase pripíše tomu tímu, ktorému sa podarí streliť prvý gól. Dodáva, že Trnavu sleduje aj v Európskej lige, kde mužstvo podľa neho podáva veľmi dobré výkony. Na druhej strane si myslí, že v domácej lige sa im až tak nedarí, čo by Podbrezová chcela využiť vo svoj prospech. 

V tabuľke nie sú veľké rozdiely

Aktuálne výsledky tabuľky ukazujú, že Slovan má šesťbodový náskok oproti Dunajskej Strede, ktorá je momentálne s 27 bodmi na druhej priečke. Za ňou len o jeden bod zaostáva Žilina. 23 bodov má zatiaľ na konte Ružomberok a po 17 bodov má piaty Trenčín a šiesta Sereď. Podbrezová si zatiaľ vyslúžila 16 bodov. Len o bod menej majú tímy na ôsmej a deviatej pozícii, teda Trnava a Nitra. Posledné tri priečky patria Michalovciam (12 bodov) a po 8 bodov majú Zlaté Moravce a Senica.

Ďalšie správy