Poslanec Miroslav Žiak dostáva po konflikte s Mazurekom stovky správ, zvažuje policajnú ochranu a trestné oznámenie

13.11.2020
Poslanec Miroslav Žiak dostáva po konflikte s Mazurekom stovky správ, zvažuje policajnú ochranu a trestné oznámenie

Koaličný poslanec Miroslav Žiak (SaS) dostáva od roztržky zo štvrtka 12. novembra v pléne s Milanom Mazurekom (ĽSNS)  stovky správ, kde sa mu prívrženci Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše  Slovensko (ĽSNS) vyhrážajú, že ho zbijú, prípadne, že si to „odskáče jeho rodina“.

Poľovačka z „nevinného“ papierika

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje takéto vyhrážky a urážky za neprijateľné a odsudzuje konanie „prívržencov fašistickej strany v parlamente“. Informoval o tom hovorca liberálov Ondrej Šprlák.

„Z nevinného papierika sa stala poľovačka na mňa ako poslanca,  len preto, že som si dovolil postaviť sa pred rečnícky pult, kde kričal  fašista. Keď urážal v pléne premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) on, nikto sa  mu veru nevyhrážal, že sa má báť o svoj život. Je hrozné, že sa  postupne máme začať báť akokoľvek oponovať tejto fašistickej strane. Na  základe viacerých vyhrážok preto zvažujem možnosť požiadať o policajnú  ochranu a podanie trestného oznámenia,“ uviedol Žiak.

Odkazy kotlebovcov

Žiak počas štvrtkového vystúpenia Mazureka v rozprave vytiahol nápis, že Mazurek je „urevaný nácek“. Žiak následne vo svojom profile na sociálnej sieti napísal, že Mazurek sa naňho najprv zahnal a následne doňho strčil. Miroslav Suja (ĽSNS) mu podľa jeho slov vytrhol papier z rúk.

„Počas toho, ako som si išiel sadnúť, mi páni z ĽSNS odkazovali, že toto už nemám robiť, lebo nebudem doma v bezpečí,“ napísal na sociálnej sieti.

Žiak podľa hovorcu ĽSNS Ondreja Ďuricu neuniesol kritiku súčasnej vlády a koaličných poslancov zo strany Mazureka.

„Okrem toho sa chcel neznámy a nevýrazný poslanec Žiak  predovšetkým zviditeľniť. Svedčí o tom jeho reakcia na poslanca Mazureka  na chodbe parlamentu, kde sa ho už po incidente spýtal: No čo Miňo?  Dobré to bolo, nie?,” doplnil Ďurica pre agentúru SITA.

Ďalšie správy