POZOR! Cyklistické preteky Okolo Slovenska obmedzia dopravu v okrese Prievidza

17.9.2019
POZOR! Cyklistické preteky Okolo Slovenska obmedzia dopravu v okrese Prievidza

Prievidzský okres bude v piatok (20. 9.) hostiť tretiu etapu  cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2019. Súťaž si vyžiada viaceré  dopravné obmedzenia v okrese, informovala o tom v utorok TASR Elena  Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Cyklistické preteky si vyžiadajú v piatok od 14.00 do 16.00 h úplnú  uzáveru komunikácií I/64, I/9, II/519, III/1799, III/1800, III/1775,  III/1774, a to na trase pretekov Vyšehradné – Nitrianske Pravno –  Pravenec – Nedožery-Brezany – Lazany – Kanianka – Bojnice – Šútovce –  Kostolná Ves – Nitrianske Rudno - Diviaky nad Nitricou -  Diviacka Nová  Ves – Horné Vestenice - Dolné Vestenice.

"Uzávery a cestnú premávku budú riadiť príslušníci Policajného zboru.  Na trase pretekov budú počas prejazdu pelotónu vykonávať krátkodobé  úplné uzávery na uvedených pozemných komunikáciách," uviedla Antalová.

Polícia v tejto súvislosti podľa nej žiada všetkých účastníkov cestnej  premávky o zvýšenú opatrnosť a dôsledné dodržiavanie pokynov  príslušníkov polície, ako aj organizátorov podujatia. "Vzhľadom na  konanie podujatia žiadame všetkých vodičov, aby sa plne venovali vedeniu  motorového vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dbali na  zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť a svoje cesty si plánovali  s dostatočným časovým predstihom," dodala.

podrobný detail etapy a predpokladané časy nájdete tu https://www.okoloslovenska.com/sk/rocniky/63-rocnik/etapy/3-etapaĎalšie správy