Quantcast

POZOR NA MRAZY: Výstraha druhého stupňa, keď môže teplota klesnúť na mínus 25 stupňov Celzia, platí aj pre okres Prievidza

16.1.2021
POZOR NA MRAZY: Výstraha druhého stupňa, keď môže teplota klesnúť na mínus 25 stupňov Celzia, platí aj pre okres Prievidza

Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa.

Takmer na celom území Slovenska sa v nedeľu (17. 1.) môžu vyskytnúť  nízke teploty. Na severe môže teplota v nedeľu v noci dosiahnuť mínus 20  až mínus 25 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)  preto vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa. Informuje o tom na  webovej stránke.

Výstraha druhého stupňa, keď môže teplota klesnúť na mínus 25 stupňov  Celzia, platí pre okresy Brezno, Ilava, Považská Bystrica, Prievidza,  Púchov, Trenčín, pre takmer celý Prešovský kraj a pre celý Žilinský  kraj. Meteorológovia uvádzajú, že výstraha má v týchto oblastiach platiť  od nedele 22.00 h do pondelka rána (18. 1.).

Pred nízkymi teplotami meteorológovia varujú aj v ďalších okresoch, kde  vydali výstrahu prvého stupňa. Ide o okres Malacky, Levice, Nitra,  Topoľčany, Zlaté Moravce, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava a  takmer celý Banskobystrický a Košický kraj. "Miestami sa očakáva  dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus 15 až mínus 20 stupňov  Celzia. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské  zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch," tvrdí SHMÚ. Výstraha platí v noci od 2.00 h do 8.00 h a potom v noci z nedele na pondelok.

Pred snežením vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa v okrese Poprad,  Liptovský Mikuláš, Námestovo, Tvrdošín a Čadca. Platí tam od soboty  16.00 h do nedele 9.00 h.

Na viacerých miestach Slovenska sa tiež môžu robiť počas soboty aj  nedele snehové jazyky, upozorňujú meteorológovia. Výstraha pred nimi  platí do nedele do 18.00 h. V nedeľu sa môžu vyskytnúť v Bratislavskom a  Trnavskom kraji, v okrese Myjava, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Nitra,  Topoľčany, Zlaté Moravce a Šaľa.

Ďalšie správy