Rekonštrukciu cesty na Hurbanovom námestí v Bojniciach dokončia v októbri
Rekonštrukciu cesty na Hurbanovom námestí v Bojniciach dokončia v októbri. Do obnovy komunikácie, ktorá bola v zlom technickom stave, investuje samospráva viac ako 240.000 eur.
Primátor Ladislav Smatana povedal, že o rekonštrukcii južnej strany Hurbanovho námestia sa rozprávalo desať až 15 rokov. „Musím priznať, že z našej strany to bola trochu vynútená investícia. Keď sme nastupovali, opravoval sa tam vodovod a námestie bolo rozkopané. Nemohli sme to nechať tak,“ spomenul primátor.
Rekonštrukcia má podľa neho dve fázy, najskôr sa opravoval chodník po rozkopávkach vody a teraz došlo k rekonštrukcii vozovky. „Vymieňa sa asfaltový povrch, vozovka sa zbrúsila, spevnili sa plochy, vymieňajú sa dažďové vpuste a osádzajú obrubníky,“ priblížil.
Obnovou prejde asi 300 metrov dlhý úsek cesty. „Výška investície je približne 242.000 eur, ide o kombináciu zdrojov. Čiastočne ju financujeme zo zvyšku dotácie od Ministerstva financií SR, ktorú sme použili na rekonštrukciu tzv. Lámanice a z rozpočtu mesta,“ doplnil Smatana.
Práce, ktoré podľa neho postupujú podľa harmonogramu, si väčšie obmedzenia dopravy nevyžiadali. Dodávateľ, spoločnosť Strabag, by ich mal zrealizovať do konca októbra. Samospráva v tejto súvislosti poprosila vodičov, aby na presun využili alternatívne trasy.
Radnica pripravuje na námestí i projekt upokojenia premávky, ten by mal v budúcnosti priniesť vylúčenie tranzitnej dopravy. „Je to trochu paradox, že na jednej strane opravujeme vozovku a na druhej z nej chceme vylúčiť dopravu. Vozovka však bola v katastrofálnom stave. Bolo ju preto potrebné opraviť, keďže mestská hromadná doprava bude stále tadiaľto chodiť, podobne aj zásobovanie a obyvatelia, ktorí tu bývajú,“ dodal Smatana.
Ďalšie správy
Foto: Práce za viac ako 1,2 milióna eur na sídlisku Sever (Kopanice) pokračujú. Už toto leto pribudne nové detské ihrisko, športová zóna aj zrevitalizovaný vnútroblok
Na sídlisku Kopanice pokračujú práce na dvoch významných projektoch, ktoré prinesú obyvateľom modernejší, bezpečnejší a atraktívnejší verejný priestor. Mesto Prievidza realizuje komplexnú revitalizáciu vnútrobloku medzi Ulicou energetikov, M. Gorkého a Ulicou A. Bernoláka a zároveň buduje novú športovo-oddychovú zónu s multifunkčným ihriskom.



