Rozhovor: Branislav Deák o predstavení Chlieb s maslom "Iba naznačím, že je o troch kamarátoch, ktorí sa rozhodnú žiť bez žien..."

20.11.2018
Rozhovor: Branislav Deák o predstavení Chlieb s maslom "Iba naznačím, že je o troch kamarátoch, ktorí sa rozhodnú žiť bez žien..."

 

Branislav Deák: Štúdium herectva na bratislavskom konzervatóriu ukončil v roku 2004 anásledne pokračoval na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Od roku 2008 pôsobí ako herec na voľnej nohe. Okrem divadelného účinkovania stvárnil postavy v seriáloch Medzi nami (2005), Mesto tieňov (2008), Expozitura (2008), Odsúdené (2009) a Kriminálka Staré mesto (2010). S režisérom Dodom Banyákom nakrútil rozprávky Zlatý hlas (2004) a Aj kone sa hrajú (2010).

Branislav Deák o predstavení Chlieb s maslom

Prečo ste sa rozhodli študovať herectvo, bol to vždy váš sen?

Mojim snom boli všetky možné zamestnania. Bol to kozmonaut, smetiar, automobilový pretekár. Na základnej škole som sa dostal do hereckého krúžku, potom som skúsil prijímačky na Konzervatórium, úspešne, a o mojej budúcnosti bolo viac menej zozhodnuté.

Herci majú jednu nevýhodu a tou je, že sú tak trošku v rukách tých, ktorí ich obsadia alebo neobsadia do role a podľa toho majú viac alebo menej práce. Je spôsob, akým herec môže prisppieť k tomu, aby nebol len závislý na ponukách režisérov, ale to, že je na očiach ľudí, je aj jeho prínosom? Ako sa to dá?

Pokial je herec zamestnaný v divadle, má o starosť menej. Má divadlo, popri tom nejaké bočné zárobky. Na voľnej nohe to ale nieje med lízať. Herec sa musí za prácou naháňať. Rozhlas, dabing, divadlo...  Ked len čaká doma na ponuky, často krát sa ani nemusí dočkať :)

Ste na voľnej nohe, je to pre Vás výhoda?

Ja som na voľnej nohe od školy a zatiaľ mi to vyhovuje. Mám prácu a mám aj voľný čas, ktorý si nesmierne užívam.

Branislav Deák o predstavení Chlieb s maslom

 V predstavení Chlieb s maslom hráte architekta, je to rola, ktorú ste si najviac aj želali, alebo by ste si radi zahrali aj inú z postáv tejto hry?

 Každá postava v tejto hre je svojim spôsobím zaujímavá a príťažlivá. Rád by som si zahral ktorú koľvek, ale postava Martina mi bola ponúknutá a ja som ju začal mat rád po prvom prečítaní. A odvtedy sa spoznávame, kamarátime a máme sa radi :)

Čo vypovedá názov “Chlieb s maslom” o tejto hre?

Nechcem prezrádzať o čom je hra. Iba naznačím, že je o troch kamarátoch, ktorí sa rozhodnú žiť bez žien. Či sa to dá, to už sa dozviete, keď sa prídete pozrieť a zabaviť sa spolu s nami.

Branislav Deák o predstavení Chlieb s maslom

Máte nejaký bližší vzťah k mestu Prievidza? Tešíte sa k nám?
V Prievidzi sme už niekoľko krát hrali rôzne predstavenia a vždy sa rád vraciam na miesta, kde je vďačný a prajný divák, ktorý sa chce zabaviť :) Pozývam všetkých ľudí, ktorý majú radi divadlo do kina Artpoint 22.11. o 20:00. Chlieb s maslom je hra plná úsmevných situácii, skvostných dialógov a veľkých životných právd.
Príďte sa pozriet

Ďalšie správy