Súťaž Horná Nitra mojimi očami 2022 predstaví najkrajšie fotografie regiónu

12.5.2022
Súťaž Horná Nitra mojimi očami 2022 predstaví najkrajšie fotografie regiónu

Súťaž Horná Nitra mojimi očami opäť predstaví najkrajšie fotografie  regiónu. Prievidzskí matičiari vyhlásili jej deviaty ročník po  prestávke, ktorú spôsobila pandémia. Amatérski fotografi sa do nej môžu  so svojimi snímkami zapojiť do 31. mája. Codnes.sk o tom informoval riaditeľ  Domu Matice slovenskej (MS) v Prievidzi Vlastimil Uhlár.

Súťaž už tradične organizuje Dom MS v Prievidzi spolu s Miestnym odborom  MS Prievidza. Amatérski fotografi môžu svoje snímky posielať v rámci  troch kategórií - zvyky a tradície, historické pamiatky a ľudová  architektúra a príroda.

"Náš hornonitriansky región má mnohé nádherné zákutia a perspektívy,  ktoré nám môžu poodkryť práve fotografi zo svojho uhla pohľadu. Verím,  že sa kvalita súťažných fotografií oproti poslednému ročníku zvýši, čo  napokon vyhodnotí odborná porota zložená z profesionálov," uviedol Uhlár.

Do každej kategórie môžu záujemcovia prihlásiť najviac tri fotografie,  teda spolu môžu poslať deväť výtvorov. Tie musia spĺňať tematické  zameranie, mať dostatočnú kvalitu a nesmú presiahnuť hranice regiónu.  Víťazov matičiari ocenia.

Výsledky vyhlásia organizátori na slávnostnom vyhodnotení spojenom s  vernisážou najlepších fotografií, ktoré sa uskutoční v priestoroch  obchodného centra na Ulici G. Švéniho v Prievidzi.

Ďalšie správy