Tanečníci z Centra voľného času Prievidza slávia ďalšie úspechy

15.11.2023
Tanečníci z Centra voľného času Prievidza slávia ďalšie úspechy

V sobotu 11. novembra sa naši tanečníci z CVČ zúčastnili na medzinárodnej súťaži Wintershow 2023 v Leviciach, kde opäť ovládli prvé pozície a získali niekoľko zlatých a strieborných medailí.

„V kategórii sólo balet klasický tanec získala dve zlaté medaile Ester Plánková za choreografiu z baletu Luskáčik. Duo Lucia Pucherová a Alex Kmeť získali striebro a trio Alex Kmeť, Lucia Pucherová a Lukáš Ďuriš získali za choreografiu Hra o tróny ďalšie druhé miesto! Mažoretky Trend pod vedením Kataríny Sokolovej získali dve strieborné miesta. Sú to naozaj krásne výsledky,“ okomentoval úspech svojich zverencov Darius Štrba, riaditeľ CVČ v Prievidzi.

Úspech zaznamenali aj na súťaži International dance competition of all dance styles and Christmas or winter theme choreographies 2023

Sólistka Ester Planková  získala v kategórii ART DANCE- BALLET- Classsical Dance Solo Juniors kategória A zlaté umiestnenie v choreografií Dáriusa Štrbu "Variácia Kláry".

Sólistka Lucia Pucherová získala v štýle EXPRESSIVE ARTISTIC DANCES – Adults v kategórii A strieborné umiestnenie v choreografií Dáriusa Štrbu "Tieň " a umiestnila sa aj v Due s Alexandrom Kmeťom v štýle Stage artistic dances - Expressive artistic Dances kategória A, kde si  vytancovali strieborné umiestenie s choreografiou Dáriusa Štrbu "Ilúzia".

Strieborné umiestnenie získalo aj TRIO Lukáš Ďuriš, Lucia Pucherová a Alexander Kmeť v Stage artistic dances - Expressive artistic Dances , kategória A s choreografiou Dáriusa Štrbu "Ľadová vášeň ".

 Úspech slávili i  mažoretky tanečnej skupiny TREND v kategórii B Skupiny – dospelí, keď získali strieborné umiestenie s choreografiou Kataríny Sokolovej " Deň Vianoc“.

Ďalšie správy