Quantcast

Tieto rady vám uľahčia výber kancelárskej stoličky

13.9.2021
Tieto rady vám uľahčia výber kancelárskej stoličky

Sedavé zamestnanie má bezpochyby mnoho výhod. Avšak, rovnako hrozí aj určitými nástrahami v podobe drobných nevýhod. 

Pri nesprávnom držaní tela môže totižto spôsobovať napríklad nepríjemné bolesti chrbta. Podobným ťažkostiam ale viete predchádzať výberom vhodnej kancelárskej stoličky. Poradíme vám, na čo sa pri jej hľadaní zamerať.

Ako vybrať kancelársku stoličku

Azda najdôležitejšou požiadavkou na kvalitnú kancelársku stoličku je jej anatomické tvarovanie. Popri ňom však netreba zabúdať ani na ďalšie podstatné parametre – napríklad materiál.

Anatomické tvarovanie

Dobrú kancelársku stoličku spoznáte tak, že sa fantasticky prispôsobí anatómii vášho tela. V súvislosti s tým by mala mať anatomicky tvarované operadlo, pričom na škodu nie sú ani zabudované oporné prvky krížovej oblasti chrbta. To sú azda najrozhodujúcejšie faktory v otázke správneho sedenia a držania tela. Mimochodom, čo sa týka anatomického tvarovania, podliehať mu môžu aj opierky rúk. Nemusí ich mať síce každá kancelárska stolička, no určite sú vítaným prvkom.

Náš tip: Kancelársku stoličku si môžete rýchlo, jednoducho a pohodlne vybrať napríklad prostredníctvom portálu Biano, ktorý efektívne zhromažďuje ponuky slovenských e-shopov. Jeho výhodou je, že si môžete vyhľadávané produkty filtrovať podľa rôznych parametrov – napríklad aj podľa ceny. Vďaka tomu sa vám vo výsledkoch zobrazia také možnosti, ktoré budú najviac zodpovedať vašim požiadavkám.


Parametre operadla

Pri výbere kancelárskej stoličky, na ktorej strávite niekoľko hodín denne, si v rámci jej operadla všímajte nielen anatomické tvarovanie, ale aj ďalšie parametre. Najviac narážame na jeho výšku, ktorá by mala kvôli pohodlnému a zdravému sedeniu siahať aspoň po plecia. Jeho súčasťou môže byť napríklad aj opierka hlavy, ktorá dokáže dlhý pobyt na stoličke spríjemniť – a to tak, že dá hlave a najmä krku občas na pár sekúnd „vydýchnuť“.

Sedadlo

Sedadlo vašej novej kancelárskej stoličky by malo byť v prvom rade pohodlné. Nie je nič horšie, keď sa po pár týždňoch vysedí. Sedieť ako na kameňoch pravdepodobne nechcete. Samozrejmosťou je aj výškové nastavenie sedadla. Vďaka nemu dokáže kancelárska stolička vyhovieť širokému spektru zákazníkov. No a užitočným vie byť aj takzvaný tlmič pri prudkom dosadnutí. Ocenia ho najmä tí, ktorí si zakaždým rýchlo a schuti zasadnú za svoju prácu.

Materiál

 V súvislosti s tým, ako vybrať kancelársku stoličku, je nemej dôležitý aj jej materiál. Voľte ho najmä podľa toho, koľko času plánujete na vašej novej kancelárskej stoličke tráviť. Pokiaľ sedíte za stolom len 2 či 3 hodinky denne, možno splní vaše požiadavky aj celokožené kancelárske kreslo. Neodporúčame ho však pre tých, ktorí trávia pred počítačom dlhé hodiny. Môže totižto viesť k nepríjemnému poteniu. V takom prípade radšej siahnite po kancelárskych stoličkách so vzdušnejšími sieťkovými sedadlami, prípadne po modeloch, ktorých sedadlá kombinujú kožu s textíliou, resp. sieťovinou.

Zhrnutie

 Samozrejme, uvedomujeme si, že výber kancelárskej stoličky je v mnohých ohľadoch individuálnou záležitosťou. neexistuje preto univerzálny návod, ako na to. Pokiaľ sa však budete riadiť vyššie zmieňovanými radami a odpichnete sa od nich pri prehliadaní jednotlivých modelov, veríme, že vám to výber uľahčí. A ak si náhodou aj nepotrpíte na vymoženosti, akými sú opierky hlavy či rúk, prípadne tlmič pri prudkom dosadnutí, vždy dbajte na čo najlepšie anatomické tvarovanie vami vybranej kancelárskej stoličky. To je totižto kľúčom k správnemu sedeniu. Anatomicky tvarovaná kancelárska stolička vám pomôže v otázke hrbenia sa, vďaka čomu predídete neželaným bolestiam chrbtice a problémom s chrbtom.

Ďalšie správy