TRAGICKÁ NEHODA na železničnom priecestí v Koši (okres Prievidza): Zrážku s vlakom v Koši neprežil 40-ročný vodič

9.2.2024
TRAGICKÁ NEHODA na železničnom priecestí v Koši (okres Prievidza): Zrážku s vlakom v Koši neprežil 40-ročný vodič

Zrážku s rýchlikom na železničnom priecestí v Koši (okres Prievidza) vo  štvrtok (8. 2.) večer neprežil 40-ročný vodič osobného auta. Polícia  začala v súvislosti s tragickou nehodou trestné stíhanie vo veci prečinu  usmrtenia, informovala o tom v piatok na sociálnej sieti.

K zrážke rýchlika a osobného auta došlo približne o 18.25 h. "Štyridsaťročný  vodič viedol osobné auto Seat Alhambra v jazdnom pruhu v smere od  Opatoviec nad Nitrou na Nováky. Keď prechádzal cez železničné priecestie  bez mechanických závor so zvukovou a svetelnou signalizáciou, zľava v  smere na Nováky prichádzal rýchlik R754, následkom čoho došlo k ich  vzájomnej zrážke," opísali policajti.

Vodič auta utrpel na mieste zranenia nezlučiteľné so životom. Ani u  jedného z cestujúcich vo vlaku nedošlo k zraneniu ani k majetkovej ujme.  "Dychová skúška u rušňovodiča skončila s negatívnym výsledkom  merania. Požitie alkoholických nápojov u vodiča vozidla bude predmetom  súdno-expertízneho skúmania," dodali policajti.

Na mieste zasahovalo sedem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru  (HaZZ) z Prievidze s dvoma kusmi techniky, informovalo Operačné  stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne.


Ďalšie správy